Elektrinis ar įprastas dantų šepetėlis: kuriam įtaisui teikti pirmenybę?


Šiandien mažai žmonių žino, kaip kruopščiai ir gerai valytis dantis. Todėl daugelis žmonių pradėjo ieškoti atsakymų į klausimą, ar ne geriau rinktis elektrinį, o ne įprastą dantų šepetėlį – ir nebesusidurti su dantų priežiūros problemomis?

Tokios priežiūros priemonės buvo išrastos specialiai pacientams, kurių sveikatos galimybės yra ribotos. Dėl kai kurių savybių jie negalėjo pakankamai kruopščiai išsivalyti dantų. Štai kodėl atsirado elektrinis dantų šepetėlis, kuris pats atlieka sukamuosius judesius, skirtus išvalyti sunkiai pasiekiamas vietas.

Elektrinių šepetėlių privalumai

Tokie sudėtingi ir patobulinti prietaisai dantims turi kelis privalumus:

  1. Integruotas slėgio režimo jutiklis. Tai leidžia suprasti, kad valydamiesi per stipriai spaudžiate šepetėlį ir reikia atpalaiduoti spaudimą, kad nepažeistumėte dantų.
  2. Laikmatis. Rodo, kiek iš viso užtrunka valymas šepečiu, ar skyrėte pakankamai dėmesio higienai.
  3. Garso signalas. Kas 15-30 sekundžių, priklausomai nuo modelio, šepetėlis praneša, kad laikas pereiti prie kito danties segmento, kad žmogus suprastų, jog kruopščiai išvalė kiekvieną vietą.

Be to, įvairūs modeliai gali turėti balinimo, dantenų masažo, jautrių dantų priežiūros funkcijas.

Paprastas dantų šepetėlis

Elektrinių šepetėlių trūkumai

Yra tik vienas. Elektrinius šepetėlius galima naudoti 3-4 kartus per savaitę, ne dažniau. Šio metodo pagrindimą pateikė mokslininkai, priėję prie išvados, kad dažnas naudojimas sukelia dantų jautrumą.

Taip yra dėl to, kad elektriniai dantų šepetėliai nuvalo emalio mikrosluoksnius nuo paviršiaus. Tačiau problema išspręsta nesunkiai: ryte užtenka naudoti elektrinį šepetėlį, o vakare – paprastą šepetėlį.

Privalumai vaikams

Elektrinis šepetėlis padeda padidinti vaikų motyvaciją reguliariai valytis dėl įvairių programėlių, kurios pateikiamos kartu su prietaisu. Be to, yra kaupiami taškai, kuriuos galima išleisti personažui. Tai taip pat stipriai motyvuoja vaikus tinkamai ir reguliariai laikytis higienos.

Tačiau svarbiausia, nesvarbu, ar turite elektrinį, ar rankinį dantų šepetėlį, svarbiau, kaip valysite dantis. Nuo to priklauso burnos ertmės .

Išeiti iš AMP versijos