Naujienos

ES paskelbė ekonomines sankcijas Rusijai

Sankcijos paveiks 70 proc. Rusijos bankų rinkos ir pagrindines valstybines bendroves, įskaitant gynybos bendroves. Dėl ribojamųjų priemonių didės infliacija ir palaipsniui bus pakenkta Rusijos pramonės bazei.

Europos Sąjunga patvirtino dar vieną didelės apimties sankcijų Rusijai paketą, kurį ES vadovai patvirtino praėjusį ketvirtadienį vykusiame aukščiausiojo lygio susitikime. Šeštadienio vakarą, vasario 26 d., apie tai paskelbė Europos Vadovų Taryba.

Pavyzdžiui, kalbant apie sankcijas ekonomikos srityje, ji pažymėjo, kad šiandien priimtu dokumentų rinkiniu „dar labiau išplečiami esami finansiniai apribojimai, taip apribojant Rusijos galimybes patekti į svarbiausias kapitalo rinkas“.

„Juo taip pat draudžiama ES prekybos platformose įtraukti į biržos sąrašus ir teikti paslaugas, susijusias su Rusijos valstybinių įmonių akcijomis. Be to, juo nustatomos naujos priemonės, kuriomis gerokai apribojamas lėšų srautas iš Rusijos į ES, uždraudžiant priimti tam tikras sumas viršijančius indėlius iš Rusijos piliečių ar rezidentų, ES centriniuose vertybinių popierių depozitoriumuose tvarkyti Rusijos klientų sąskaitas ir parduoti eurais išreikštus vertybinius popierius Rusijos klientams“, – sakoma pareiškime.

ES pažymi, kad šios sankcijos paveiks 70 proc. Rusijos bankų rinkos ir pagrindines valstybines bendroves, įskaitant gynybos bendroves.

„Jie padidins Rusijos skolinimosi kainą, padidins infliaciją ir palaipsniui pakenks Rusijos pramonės bazei. Be to, imamasi priemonių, kad Rusijos elitas negalėtų slėpti savo turtų saugiuose prieglobsčiuose Europoje“, – pabrėžiama ataskaitoje.

Energetikos sektoriuje ES uždraus parduoti, tiekti, perduoti ar eksportuoti į Rusiją tam tikrus naftos produktus ir technologijas, taip pat nustatys susijusių paslaugų teikimo apribojimus.

„Nustatydama tokį eksporto draudimą ES ketina smogti Rusijos naftos sektoriui ir atimti iš Rusijos galimybę modernizuoti savo naftos perdirbimo gamyklas. Rusijos eksporto pajamos 2019 m. sudarė 24 mlrd. eurų“, – teigė ES.

Transporto sektoriuje ES nustatė draudimą eksportuoti aviacijos ir kosmoso prekes ir technologijas, taip pat draudimą teikti su šiomis prekėmis ir technologijomis susijusias draudimo, perdraudimo ir techninės priežiūros paslaugas. ES taip pat uždraus teikti susijusią techninę ir finansinę pagalbą.

„Šis draudimas parduoti visus orlaivius, atsargines dalis ir įrangą Rusijos oro transporto bendrovėms pablogins padėtį svarbiame Rusijos ekonomikos sektoriuje ir pablogins žinią, nes trys ketvirtadaliai dabartinio Rusijos komercinių oro transporto priemonių parko buvo sukurti ES, JAV ir Kanadoje“, – teigė ES.

Technologijų sektoriuje ES nustatė papildomus eksporto apribojimus dvejopo naudojimo prekėms ir technologijoms, taip pat apribojimus tam tikrų prekių ir technologijų, kurios galėtų prisidėti prie Rusijos technologinės pažangos gynybos ir saugumo sektoriuje, eksportui.

„Tai gali būti tokie produktai kaip puslaidininkiai ar pažangiosios technologijos“, – nurodoma ataskaitoje.

Atitinkami teisės aktai, įskaitant asmenų, kuriems taikomos ribojamosios priemonės, pavadinimus, bus paskelbti Oficialiajame leidinyje.

Anksčiau penktadienį pranešta, kad ES įvedė sankcijas Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui ir Rusijos URM vadovui Sergejui Lavrovui. Po Aleksandro Lukašenkos ir Basharo al Assado V. Putinas yra tik trečiasis pasaulio lyderis istorijoje, kuriam ES taiko sankcijas.


Taip pat skaitykite:

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Mindaugas Bružas

KAIPKADA.LT naujienų, straipsnių, patarimų autorius. Turite klausimų ar pastabų? Susisiekite: el. p. redakcija@kaipkada.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Taip pat skaitykite
Close
Back to top button