ES ragina oro linijų bendroves nustatyti vienodus bagažo dydžius: kodėl tai būtina?


Europos Komisija ragina ES skrydžius vykdančias oro transporto bendroves suvienodinti bagažo dydžius. Tikimasi, kad taip bus išvengta painiavos ir kelionės taps dar patogesnės. Apie tai praneša “Euronews”.

Vienodų taisyklių tarp oro linijų nebuvimas dažnai klaidina keleivius ir lemia papildomas išlaidas. Būtent tai ketina ištaisyti Europos Parlamento nariai.

ES ragina oro transporto bendroves nustatyti vienodus bagažo dydžius

Daugeliui žmonių sunku suprasti, kokio dydžio daiktus galima nemokamai įsinešti į lėktuvą, todėl Komisija paprašė oro transporto bendrovių pateikti šią informaciją.

Ši informacija turėtų būti pateikiama keliautojams nuo pat pradžių, kad pirkdami bilietą jie tiksliai žinotų, kokį bagažą gali pasiimti į skrydį,
– aiškina už transportą atsakinga Europos Komisijos narė Adina Valean.

Šių metų pradžioje Europos Parlamentas paprašė suvienodinti oro linijų bendrovių vežamo rankinio bagažo taisykles. Tačiau užuot pasiūliusi priemones, Komisija pareiškė norinti leisti pramonei pačiai parengti taisykles.

Jie neskelbia savo rekomendacijų – siūlo palikti šią problemą spręsti pramonei.

Rankinis bagažas lėktuve

Ką dar siūlo Europos Komisija?

Kartu Komisija taip pat pasiūlė keletą priemonių, kuriomis siekiama sustiprinti keleivių teises reglamentuojančius teisės aktus, ypač daug dėmesio skiriant kompensacijoms už vėluojančias arba atšauktas keliones. Tai buvo pasiūlyta nustačius spragas, kai kalbama apie įvairiarūšes keliones.

Vienas iš problemos sprendimo būdų – standartizuota visos Europos kompensacijų ir kompensacijų forma.

Tačiau taip pat bus stengiamasi padėti keleiviams geriau žinoti savo teises. Ypač tada, kai jie keliauja kitomis transporto priemonėmis arba kelionę užsisako per tarpininką.

Anksčiau turistai buvo įspėti dėl vienos paprastos klaidos, kurią keleiviai dažnai daro registruodami bagažą. Dėl nedidelio neatidumo galima prarasti daiktus.

Išeiti iš AMP versijos