Naujienos

Galimybių pasas atšaukiamas nuo šeštadienio (2022 m. vasario 5 d.)

Vyriausybė priėmė nutarimą, jog galimybių pasas būtų atšauktas jau nuo šio šeštadienio – 2022 m. vasario 5 d. Be to, parduotuvės turės užtikrinti 15 kvadratinių metrų plotą vienam lankytojui, aptarnauti ne daugiau kaip vieną asmenį.

Galimybiu pasas atsisiusti i telefona

Atšauktas Galimybių pasas

„Plintant ženkliai plitresnei omikron atmainai, rizika užsikrėsti koronavirusu išlieka tiek neskiepytiems, tiek pilnai skiepytiems ar persirgusiems asmenims, todėl GP kaip masinio saugojimo priemonės, mažinant COVID plitimo riziką, funkcija reikšmingai sumažėjo. Pabrėžtina, kad skiepijimo svarba išlieka, kadangi pasiskiepiję asmenys, ypač pasiskiepiję sustiprinančiąja vakcinos doze, rečiau serga sunkiai, jiems žymiai rečiau reikalingas gydymas ligoninėje.

Omikron atmaina pasireiškia lengvesnėmis formomis, tačiau ne visiems – gali būti ir sunkių šios ligos atvejų. Šiuo metu ES (Europos Sąjungoje – LRT.lt) didesni sergamumo rodikliai nustatomi jaunesnėse amžiaus grupėse, tačiau šiuo metu, kaip ir visada, didelis prioritetas turi būti skiriamas vyresnio amžiaus asmenų (rizikos grupių) skiepijimui, GP šiai amžiaus grupei, tikėtina, yra mažesnė motyvacija už kitas vakcinaciją skatinančias priemones“, – teigiama dokumente.

Sveikatos Apsaugos Ministerija neatmeta galimybės, kad galimybių pasas (GP), esant poreikiui, gali būti sugrąžintas.

Atsisakius GP, anot SAM, atsipalaiduoti nevalia, reikia ir toliau kontroliuoti viruso plitimą, tad ministerija siūlo parduotuvėms, turgavietėms ir kitoms prekybos vietoms, esančioms uždaroje erdvėje, nustatyti reikalavimą užtikrinti 15 kv. m prekybos plotą vienam lankytojui arba vienu metu aptarnauti ne daugiau kaip vieną asmenį.

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Mindaugas Bružas

KAIPKADA.LT naujienų, straipsnių, patarimų autorius. Turite klausimų ar pastabų? Susisiekite: el. p. redakcija@kaipkada.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Taip pat skaitykite
Close
Back to top button