„Google“ sukūrė visiškai naują „Chrome“, skirtą „iOS“, versiją

Naujoji Chrome versija

„Google“ aktyviai ruošiasi, kad „Apple“ pašalintų apribojimus naudoti trečiųjų šalių žiniatinklio variklius „iOS“ skirtose naršyklėse, o ne standartiniame „WebKit“, kaip „Safari“. Paieškos milžinas jau sukūrė alternatyvią „Chrome“ versiją, pagrįstą bendrovės „Blink“ varikliu, kurią kai kuriems jau pavyko išbandyti.

„Google Chrome“, skirta „iOS“, dar nepasiekiama „App Store“, tačiau „9to5Google“ sugebėjo ją paleisti naudojant „Xcode Simulator“ pagal „Google“ instrukcijas. Ši versija toli gražu nėra galutinė išvaizda ir kol kas skirta tik pagrindinių funkcijų funkcionalumui išbandyti. Todėl sąsaja, atvirai kalbant, yra beprasmė, o atsidariusiame meniu paspaudus tris taškus, vietoj įprasto funkcijų rinkinio lieka tik vienas – „Pradėti sekimą“. Tai būtina veiklos vertinimui.

Pažymima, kad iš esmės naršyklė veikia normaliai, tačiau vis tiek pastebimos kai kurios problemos. Pavyzdžiui, kai kurios svetainės supranta, kad esate prisijungę naudodami „iPhone“, todėl jos išjungia funkcijas, kurių nepalaiko „Safari“ / „WebKit“. Tai galima apeiti, kai naršyklė apsimeta, kad ji veikia „Android“ įrenginyje, kad būtų pašalinti visi apribojimai. Tačiau tai greičiau laikinas sprendimas. Idealiu atveju kūrėjai turės atnaujinti savo svetainių kodą, kad tinkamai veiktų Apple įrenginiuose su ne WebKit naršyklėmis.

Šiuo metu „Apple“ reikalauja, kad visos „iOS“ naršyklės būtų sukurtos remiantis bendrovės „WebKit“ varikliu, tačiau yra pranešimų, kad artimiausioje ateityje bendrovė gali panaikinti šį apribojimą.

Exit mobile version