Gydytojų nuomonė apie sportbačių avėjimą: ar galima su jais vaikščioti kiekvieną dieną?


Specialistai bando įtikinti, kad sportinių batelių universalumas gali būti žalingas savijautai, nepaisant tariamo patogumo jausmo.

Šiandien daugybė žmonių, norėdami prisitaikyti prie aktyvaus gyvenimo būdo, įprastus batus iškeitė į sportbačius. O etiketo ekspertai prašo nepamiršti, kad tokia avalynė ne visada atitinka aprangos kodą.

Sportiniai bateliai

Gydytojų nuomonė apie sportbačius

Gydytojai pažymėjo, kad renkantis batus reikia suprasti, kokiam tikslui jie buvo sukurti. Yra įvairių specialių batų, kurie tinka griežtai apibrėžtai progai, pavyzdžiui, boulingo bateliai, puantų bateliai ir pan. O , priešingai nei vyrauja klaidinga nuomonė, nėra kasdieniam nešiojimui tinkama avalynė. Bėgimo bateliai yra skirti tam, kad bėgdami galėtumėte palenkti kūną į priekį. Futbolo bateliai ant pado turi smaigus, padedančius sukibti su žeme. Jei avite sportui skirtus batus, gali pasikeisti net jūsų vaikščiojimo būdas.

Pavyzdžiui, gali atsirasti šokinėjanti eisena. Sportiniai bateliai buvo sukurti XX a. septintajame dešimtmetyje, siekiant skatinti sportą. Todėl neturėtumėte kasdien avėti tokių batų; dėl specialaus pado tipo padidėja sąnarių ir stuburo apkrova, didėja plokščiapėdystės rizika. Tai ypač pavojinga vaikams, nes gali turėti įtakos jų augimui ir vystymuisi.

Išeiti iš AMP versijos