Naujienos

Į Ukrainą atgabenta pirmoji JAV ginklų siunta

Sausio 22 d. rytą į Kijevo Borispolio oro uostą atvyko pirmoji ginklų siunta iš JAV. Tai 200 milijonų JAV dolerių vertės pagalbos Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms saugumo srityje paketo siuntos.

Ginklų siuntos Ukrainai

Ginklai Ukrainai

Apie tai pranešė JAV ambasada Kijeve.

„Ši pagalba, kurią sudaro apie 200 000 svarų mirtinų ginklų, įskaitant šaudmenis Ukrainos gynėjams fronto linijose, rodo tvirtą Jungtinių Valstijų įsipareigojimą remti suverenią Ukrainos teisę į savigyną“, – sakoma pareiškime.

Praėjusiais metais Jungtinės Valstijos suteikė Ukrainai daugiau kaip 650 mln. dolerių saugumo užtikrinimui, įskaitant šį pagalbos paketą, o nuo 2014 m. – daugiau kaip 2,7 mlrd. dolerių saugumo užtikrinimui. Jungtinės Valstijos ir toliau teiks tokią paramą Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms, remdamos jas ginant Ukrainos suverenitetą ir teritorinį vientisumą nuo Rusijos agresijos.

Ginklu iskrovimas Ukrainoje

Kaip Prezidentas Joe Bidenas sakė Rusijos Prezidentui Vladimirui Putinui, jei Rusija vėl įsiveržtų į Ukrainą, Jungtinės Amerikos Valstijos suteiks Ukrainai daug daugiau gynybos įrangos, be jau suteiktos.

Primename, kad Ispanija savanoriškai suteikė karinę pagalbą Ukrainai, siųsdama savo karo laivus į Juodąją jūrą, o Čekija suteiks Ukrainai artilerijos sviedinių. Be to, pastaruoju metu JAV yra didžiausia Ukrainos rėmėja.

Be to, šimtai JK karių galėtų būti pasiųsti į Šiaurės Atlanto aljanso šalis, besiribojančias su Ukraina, kad atgrasytų Rusiją.

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Mindaugas Bružas

KAIPKADA.LT naujienų, straipsnių, patarimų autorius. Turite klausimų ar pastabų? Susisiekite: el. p. redakcija@kaipkada.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Taip pat skaitykite
Close
Back to top button