Internetas Rusijoje taps pavojingesnis: iš šalies išvyksta antivirusinės programos, o svetainėms nebus išduodami sertifikatai

Internetas Rusijoje taps pavojingesnis

Internetas Rusijoje taps pavojingesnis

Rusijoje ir Baltarusijoje nutraukiamas populiarios antivirusinės programinės įrangos, skirtos kompiuteriams, išmaniesiems telefonams ir planšetiniams kompiuteriams, naudojimas.

Antivirusines programos

Iš Rusijos išeina „Avast” ir „Norton” antivirusinių programų įmonės

Pavyzdžiui, „Avast” visiškai nutraukė produktų tiekimą ir pardavimą Rusijoje ir Baltarusijoje, taip pat iš šių šalių atšaukė reklamą. Panaši situacija ir su „Norton” antivirusine programa. „Imperva” nutraukė savo žiniatinklio programų saugumo ir DDoS atakų prevencijos paslaugų teikimą.

„Mūsų verslas, kuris vien Rusijos vyriausybei kasmet atneša apie 2,5 mln. dolerių pardavimo mokesčių, jokiu būdu nedalyvaus Rusijos veiksmuose”, – sakoma „Avast” pareiškime.

Ukraina, Rusija ir Baltarusija 2021 m. gavo apie 1,5 proc. „Avast” pajamų. „Avast” teigė, kad mokamiems naudotojams Ukrainoje nemokamai atnaujins savo produktų licencijas.

„Dėl pastarųjų įvykių ir laikydamiesi eksporto kontrolės taisyklių šiuo metu negalime priimti naujų užsakymų ar teikti pagalbos”, – savo ruožtu teigė „NortonLifeLock”, kurianti „Norton” antivirusinę programą, bendrovė „NortonLifeLock”.

Rusijos vartotojai jau praneša, kad negali atnaujinti „Norton” antivirusinės programos, pranešė „Interfax”.

Iš Rusijos pasitraukia „DigiCert” sertifikatų įmonė

Iš Rusijos iškeliauja ne tik antivirusinės programos. Pavyzdžiui, „DigiCert” nustoja išduoti naujus ir iš naujo išduoda visus senus žiniatinklio išteklių saugumo sertifikatus.

„Tokio sertifikato buvimas žiniatinklio ištekliuose rodo pasitikėjimą savininku ir to ištekliaus turiniu. Pavyzdžiui, tai reiškia, kad galite įvesti savo asmeninius duomenis arba mokėjimo informaciją. Tarptautinių sertifikatų atsisakymas reikštų, kad prarandamas pasitikėjimas visais rusiškais ištekliais visame pasaulyje”, – aiškino skaitmeninės informacijos ministras Michailas Fiodorovas.

Pasak jo, „Imperva” Rusijoje ir Baltarusijoje atjungė visas esamas paslaugas: žiniatinklio programų apsaugą, DDoS atakų prevenciją, turinio spartinimą, apsaugą nuo debesų saugyklų, taip pat duomenų saugumą ir apsaugą nuo rizikos”.


Taip pat skaitykite:

Exit mobile version