Išmanieji telefonai kaupia alergenus ir kitus toksinus


Ant telefono paviršiaus kaupiasi mikrobai

Šiuolaikinio žmogaus neįmanoma įsivaizduoti be telefono rankose, tačiau ne visiems pavyksta jį gerai prižiūrėti, juolab išvalyti. Ar žinojote, kad ant jo paviršiaus kaupiasi didžiulis kiekis alergenų ir kitų kenksmingų medžiagų?

Alergenai ir toksinai

Neseniai atliktas tyrimas parodė, kad išmanieji telefonai gali kaupti kenksmingas aplinkos medžiagas ir neigiamai paveikti žmonių sveikatą.

„Ištyrus išmaniuosius telefonus, buvo rasti endotoksinai, o naminių gyvūnėlių savininkų išmaniuosiuose telefonuose buvo aptikti kačių ir šunų alergenai. Taip pat buvo rasta grybelių ląstelių, kurie sukelia lėtines kvėpavimo takų ligas ir dirginimą. Endotoksinas yra galingas uždegiminis agentas ir gramneigiamų bakterijų įtakos žymuo“, – dalijosi tyrimo autoriai.

Tyrimas parodo įkvepiamų alergenų ir molekulių, kurios sukelia įgimtą imuninį atsaką, poveikį. Jei sergate astma ar alergija, mokslininkai rekomenduoja kuo dažniau valyti elektroninius prietaisus.

Kaip išvalyti telefoną?

Norėdami atsakyti į šį klausimą, mokslininkų komanda sukūrė panašaus dydžio telefonų modelius su identiška danga kaip tikrų telefonų. Bandymo metu jie nuvalė priekinį pagaminto modelio paviršių elektrostatinėmis servetėlėmis, suvilgytomis įvairiomis cheminėmis medžiagomis. Jiems pavyko paimti mėginius iš 15 savanorių naudotų prietaisų, o po to ekspertai vėl išmatavo alergenų ir endotoksino kiekį kiekviename mėginyje.

Chlorheksidino + cetilpiridino derinys veiksmingiausiai sumažino endotoksino kiekį, o benzilo benzoato + tanino rūgšties pora efektyviausiai sumažino alergenų kiekį.

Geriausia naudoti servetėles kuriose yra bent mažas kiekis spirito ar alkoholio.

Išeiti iš AMP versijos