Italų startuolis “Tialpi” kuria naują panaudotų saulės baterijų perdirbimo technologiją. Su šia technologija fotovoltinius modulius žadama perdirbti 100%. Šiuo metu technologija bandoma bendrovės gamykloje šiaurinėje Italijos Bielos provincijoje.
Sukurta saulės baterijų perdirbimo technologija
„Sukūrėme naują technologiją, skirtą atkurti svarbiausius fotovoltinių plokščių komponentus, tokius kaip aliuminio profiliai, variniai kabeliai ir stiklas“, – praneša Vera Ramon, atsakinga už Tialpi Srl. „Kitas mūsų žingsnis, kuris yra antrasis mūsų projekto etapas, bus užbaigti silicio plokštelių užpakalinių lakštų atskyrimo procesų kūrimą, kuris leis perdirbti modulius 100 %.
Perdirbimo etapai
Pramonės įmonė saulės baterijas apdirbs keliais etapais. Pirma, naudojant sugriebimo sistemą su pneumatiniais stūmokliais, kurie spaudžia keturis aliuminio profilius aplink perimetrą, šios plokštės bus perkeltos į dviejų vertikalių sandėlių liniją, kurioje yra apie 25 plokštės. Tada jie per ratuotus konteinerius perkeliami į sandėlį, naudojant šakinį krautuvą.
Kitame etape atliekamas aliuminio rėmo atjungimas keturių stūmoklių pagalba. Tada nuimamos elektros jungtys, pritvirtintos prie galinių lakštų. Silikonas ar kiti sandarikliai pjaunami plonu pusiau grūdinto plieno peiliuku. Toliau apdorota plokštė perkeliama į vieną iš dviejų stiklo atskyrimo linijų, kur stiklas šildomas infraraudonųjų spindulių lempomis. Tada jis nuimamas vibruojančiu plieniniu peiliuku. Baigus šį procesą, stiklas iš juostos vežamas į rūšiavimo skyrių. Tokio rūšiavimo tikslas – pašalinti smulkius (<2 mm) ir stambaus (>10 mm) stiklo elementus, gauti švarų stiklą nuo 2 mm iki 10 mm. Išrūšiuotas stiklas supakuojamas į didelius maišus ir perkeliamas į sandėlį.
Paskutinis etapas susideda iš autonominės mašinos. Bus išgaunama 99% gryno vario, taip pat plastiko, kuris gali būti naudojamas ekstruzijai. Visas procesas, anot bendrovės, yra draugiškas aplinkai, nes vyksta be emisijų į atmosferą ir nenaudojant vandens. Atgautas raudonas aliuminis gali būti naudojamas perlydymo procesuose įvairiose pramonės šakose, tokiose kaip automobilių pramonė ir statyba. Aukštos kokybės ypač skaidrus stiklas gali būti naudojamas stiklo ir plokščio itin skaidraus stiklo pramonėje.
Šaltinis: pv-magazine.com