Įvardintos turistų klaidos, kurios Italijoje gali pridaryti didelių rūpesčių


Kelios valstybės pasaulyje įvedė griežtas naujas taisykles turistams, kad susidorotų su didžiuliu keliautojų antplūdžiu po COVID pandemijos. Vienas ryškiausių pavyzdžių yra . Paskelbtas sąrašas, ko negalima turistams daryti Italijoje.

Roma - Italija

Turistams gali grėsti baudos už šiuos nusižengimus

Balandžio mėnesį daug triukšmo sukėlė Portofino mero iniciatyva nubausti žmones, kurie vaizdingose ​​vietose nori nusifotografuoti ir ten užsibūna per ilgai. Tuomet dėl ​​Velykų švenčių turistų regione padaugėjo 12 proc., o Italijos kurortuose apsilankė 1,7 mln. žmonių. Populiariausiose Portofino vietose susidarė „žmonių kamščiai“.

Turistams, kurie per ilgai stovi gatvėje, bandydami pagauti gerą kadrą, Portofine gresia 275 eurų bauda. Tačiau tai ne vienintelis Italijos regionas, kuriame galioja keisti įstatymai ir .

Cinque Terre – be šlepečių ir basučių. Įstatymas atsirado dar 2019 m., kai vietos tarnyboms teko gelbėti kelias turistų grupes, įstrigusias sudėtinguose nacionalinio parko pėsčiųjų takuose. Šiuo metu už tinkamos įrangos trūkumą, jei keliautojui prireiks pagalbos, gresia bauda iki 2500 eurų.

Roma – draudžiama sėdėti ant Ispanijos laiptų. Už tai turės sumokėti iki 250 eurų baudą. Vietos valdžia šį draudimą aiškina tuo, kad ant laiptų sėdintys turistai neleidžia kitiems jais vaikščioti. Periodiškai policijos pareigūnai patruliuoja prie Ispanijos laiptų ir pažeidėjams skiria baudas.

Venecija – draudžiama statyti smėlio pilis. Įstatymas taikomas Heraklijos paplūdimiams netoli Venecijos ir bet kokiems smėlio statiniams, kuriuos vietos valdžia laiko nereikalingomis kliūtimis. Taisyklės pažeidimas užtrauks 250 eurų baudą.

Sorentas – draudimas viešai pasirodyti su maudymosi kostiumėliu. Įstatymas praėjusią vasarą buvo priimtas mero iniciatyva. Meras maudymosi kostiumėlių dėvėjimą viešose vietose pavadino „nepadoriu elgesiu“. Pažeidėjai baudžiami 500 eurų bauda.

Išeiti iš AMP versijos