Naujienos

JAV įveda naftos embargą Rusijai: J. Bidenas paskelbė sprendimą

Kovo 8 d. JAV įvedė naftos embargą Rusijai. JAV nepirks naftos iš Rusijos. Rusijos energijos išteklių dalis JAV rinkoje sudaro apie 7-8 proc.

Apie tai kovo 8 d. kalbėdamas paskelbė JAV prezidentas Joe Bidenas. Vaizdo įrašą transliavo „Voice of America“ kanalas. „Uždraudžiame bet kokį naftos importą. Rusiška nafta nebus importuojama. Šią sankciją tvirtai remia abi partijos“, – sakė J. Bidenas.

JAV nebepriims Rusiškos naftos

Tokią pačią taisyklę būtų sunku priimti ES, nes Europa priklauso nuo Rusijos energijos išteklių, įskaitant naftą. Europos šalims reikia daugiau laiko, kad galėtų įvesti naftos embargą.

Jau parengtas įstatymo projektas

JAV parengė įstatymo projektą, kuriuo uždraudžiamas rusiškos naftos importas į šalį. Pagrindiniai įstatymų leidėjai paskelbė dviejų partijų struktūrą, dėl kurios JAV Atstovų Rūmai galėtų balsuoti jau trečiadienį.

Įstatymo projektas gali būti svarstomas netrukus. Jei jis bus patvirtintas, bus perduotas pasirašyti J. Bidenui. Apie 7 proc. šalyje suvartojamos naftos importuojama iš Rusijos.

Rusišką naftą galima pakeisti

Laikraštis „The Washington Post“ praneša, kad JAV valdžios institucijos jau pradėjo derybas su Venesuela, kad sušvelnintų jai taikomas sankcijas. Joms galėtų būti leista pardavinėti naftos produktus, kad kompensuotų rusiškos naftos trūkumą rinkoje.

Iranas, Venesuela ir kitos OPEC šalys artimiausiu metu gali padidinti gavybą 1,5 mln. barelių, Venesuela – 1 mln. barelių, o kitos OPEC šalys – 2,5 mln. barelių. Kas liks Rusijai, paaiškės per artimiausias dvi savaites. Rusijoje kai kuriais metais 50-70 proc. federalinio biudžeto pajamų priklausė nuo naftos ir dujų nuomos.

Šiandien atrodo, kad artimiausiomis savaitėmis Rusijos Federacija pati prašys savo naftos kvotų pasaulinėje rinkoje. Dėl jos „toksiškumo“ nuo pat karo pradžios beveik visi pasaulio prekybininkai atsisakė su ja bendradarbiauti, o bankai atsisakė atsiskaityti.

Rusija pakartojo Irano likimą

Naftos embargo atveju Rusija iš tiesų pakartos Irano likimą. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pradėjo tikrą karą prieš Ukrainą ir dėl to sugriovė savo šalies ekonomiką.

J. Bidenas pirmą kartą apie savo ketinimą įvesti embargą paskelbė prieš savaitę per savo kalbą, kurią transliavo VOA. Taigi Rusija žingsnis po žingsnio kartoja Irano likimą: iš jos teritorijos pasitraukia didžiosios įmonės, o sankcijos ją atriboja nuo Vakarų rinkų. Dėl Rusijos naftos embargo Iranui per kelerius metus gavyba sumažėjo nuo 4 mln. barelių per parą iki 2 mln. barelių per parą.

Jei toks likimas pasikartos Rusijoje, ji gali prarasti apie 60 mlrd. dolerių eksporto pajamų. „Amerika vadovauja šioms pastangoms. Iš viso iš viso pasaulio rezervų išlaisviname 60 mlrd. barelių naftos, iš jų 30 mlrd. barelių – JAV. Tai padės sumažinti degalų kainas pasaulyje ir JAV“, – sakė J. Bidenas.

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Mindaugas Bružas

KAIPKADA.LT naujienų, straipsnių, patarimų autorius. Turite klausimų ar pastabų? Susisiekite: el. p. redakcija@kaipkada.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Taip pat skaitykite
Close
Back to top button