Atsiradus ChatGPT, internetas nebėra toks, koks buvo anksčiau. Ir tai tik pradžia. OpenAI pradėta revoliucija įgauna pagreitį ir nesustabdomai užvaldo vis daugiau mūsų kasdienio gyvenimo sričių. Praėjusių metų pabaigoje „Microsoft“ nusprendė tuo pasinaudoti ir „Bing“ įdiegė išmanųjį pokalbių robotą. Dabar atrodo, kad „Google“ pagaliau pasiėmė pirštinę, nes milžinas paskelbė, kad „Workspace“ pateks į dirbtinio intelekto funkcijas. Tai geras žingsnis, atsižvelgiant į tai, kad „Microsoft“ ketina pridėti dirbtinio intelekto įrankius prie visų savo plataus vartojimo produktų, kuriuos naudoja milijardai žmonių, įskaitant net „Windows“. „Google“ šiuo atžvilgiu labai atsilieka, nepaisant to, kad demonstruoja savo „Bard“ paslaugą, kuri konkuruoja su „Bing“. Tad smagu, kad pirmosios naujovės atsiras bent jau Workspace.
„Google“ teigia, kad šios ir kitos funkcijos bus plačiai prieinamos vėliau šiais metais, tačiau tiksliai nenurodė, kada. Šiuo metu dirbtinio intelekto įrankiai, skirti laiškams rašyti „Dokumentuose“ ir „Gmail“, šį mėnesį bus prieinami grupei „patikimų bandytojų“ JAV. Rezultatas lieka nežinomas.
„Google“ paskelbė apie naujas dirbtinio intelekto funkcijas „Workspace“
„Google“ teigia, kad jau daugelį metų investuoja į dirbtinį intelektą. Tai tikrai tiesa, tačiau diegimo „vartotojams“ lyderė šiuo metu yra „Microsoft“, kuri visus nustebino ir nusprendė itin sparčiai diegti naujausius tokio tipo patobulinimus. Labai smagu šioje erdvėje matyti konkurentą, kuris taip pat nori pakeisti žmonių sąveiką su technologijomis. „Google“ kuria didelius kalbų modelius, kad juos būtų galima drąsiai įtraukti į savo produktus, kaip matome naudojant naujas „Workspace“ funkcijas. Toliau pateiktame vaizdo įraše parodyta, ko artimiausiu metu galite tikėtis kaip „Gmail“ ar „Google“ ekosistemos vartotojas plačiau.
Visų pirma, naujienos bus naudingos kūrėjams ir įmonėms. Jie galės išbandyti dirbtinio intelekto modelius naudodami „Google Cloud“ ir naują prototipų kūrimo aplinką „MakerSuite“. O „Workspace“ amerikiečių milžinas pristatys naujas funkcijas, kurios padės žmonėms naudotis generatyvaus dirbtinio intelekto galimybėmis kuriant, bendraujant ir bendradarbiaujant.
Naujos „Workspace“ funkcijos
„Google Workspace“ naudojasi iki 3 milijardų žmonių. „Google“ nori šiems klientams suteikti dar geresnę paslaugą ir pristato naujas funkcijas, kurios palengvins dokumentų rašymo procesą. „Gmail“ ir „Google“ dokumentuose galite įvesti temą ir juodraštis iškart pasirodys ekrane. Pavyzdžiui, galite parašyti naujo darbuotojo sveikinimo laiško juodraštį Workspace.
„Google“ taip pat teigia, kad, pavyzdžiui, „Workspace“ programose ateityje atsiras kitos funkcijos:
- Galimybė kurti juodraštį, atsakyti, apibendrinti ir nustatyti prioritetus sistemoje „Gmail“,
- Smegenų šturmas, korektūra, rašymas ir perrašymas dokumentuose,
- Automatiškai kurkite vaizdus, garsus ir vaizdo įrašus pristatymuose,
automatinis pildymas, formulių kūrimas ir kontekstinis skirstymas į kategorijas Skaičiuoklėse, - Nauji fonai ir geresni užrašai „Meet“.
- Revoliucinis dirbtinis intelektas kūrėjams
Pastarieji du dešimtmečiai iš esmės pakeitė įmonių veiklos būdą. Kai kurios naujos įmonės veikia tik internetu arba parduoda savo paslaugas per išmaniųjų telefonų programėles. Debesis ir mobiliosios technologijos suteikė naujų galimybių verslui. Mūsų laukia kita revoliucija, susijusi su dirbtiniu intelektu, turinti didžiulę įtaką kiekvienai pramonės šakai.
Kūrėjai, eksperimentuojantys su dirbtiniu intelektu, gali naudoti PaLM API – paprastą ir saugų būdą kurti remiantis geriausiais kalbos modeliais. Jis yra galingas ir pateikiamas su intuityviu, jau minėtu „MakerSuite“ įrankiu, leidžiančiu greitai sukurti idėjų prototipus. Galiausiai jame bus greito inžinerijos, sintetinių duomenų generavimo ir individualaus modelio pritaikymo funkcijų – visa tai palaiko patikimi saugos įrankiai. Kai kurie kūrėjai šiandien gali pasiekti PaLM API ir MakerSuite privačiai peržiūrai.
Dirbtinis intelektas „Google Cloud“
Kūrėjai, norintys kurti ir tinkinti savo modelius ir programas naudodami generatyvųjį dirbtinį intelektą, gali juos pasiekti „Google Cloud“. Milžinas pristato naujas generatyvaus dirbtinio intelekto galimybes, įskaitant:
- Generatyvaus dirbtinio intelekto Vertex AI palaikymas. Kūrėjai ir įmonės jau naudoja Vertex AI platformą Google Cloud kurdami ir diegdami mašininio mokymosi modelius ir dirbtinio intelekto programas.
- „Google Cloud“ klientai galės atidaryti modelius, kurti ir modifikuoti raginimus, tinkinti juos pagal savo duomenis ir diegti programas naudodami šias galingas naujas technologijas.
- Generative AI App Builder. Įmonės ir vyriausybės taip pat nori sukurti savo DI valdomas pokalbių sąsajas ir skaitmeninius asistentus. Atitinkamai, „Google“ pristato „Generative AI App Builder“, kuri sujungia pokalbio AI srautus su tiesiogine paieškos patirtimi ir pagrindiniais modeliais. Tai padės įmonėms sukurti AI programas per kelias minutes ar valandas.
- Naujos partnerystės ir programos AI srityje. „Google“ plečia savo AI ekosistemą ir specialias programas, skirtas technologijų partneriams, AI programinės įrangos pardavėjams ir pradedantiesiems.
Atskaitomybė AI
Generatyvusis dirbtinis intelektas yra nauja, sparčiai besivystanti technologija, kuri kelia sudėtingų iššūkių. Bendrovė džiaugiasi savo potencialu ir atsiveriančiomis galimybėmis. Jų yra labai daug – nuo pagalbos žmonėms kūrybiškai išreikšti save iki pagalbos kūrėjams kurti visiškai naujo tipo programas ir keisti įmonių bei vyriausybių bendravimo su klientais būdą. Tačiau „Google“ laikosi atsakingo požiūrio į technologijų plėtrą ir bendradarbiauja su kitais žmonėmis, siekdama tobulinti AI modelius, kad jie būtų saugūs ir naudingi visiems.