Naujienos

Jelgava ledo skulptūros 2022 (vasario 4-6 d.)

Nuo vasario 4 d. Jelgavoje bus galima pamatyti 21 skulptūrą iš ledo. Menininkai atskleis temą „Zoologijos sodas“ iš trapios medžiagos sukurtose skulptūrose, atspindinčiose gyvūnų pasaulio įvairovę. Tradicinis ledo skulptūrų festivalis (koncertai), skulptūrų kūrimo demonstracijomis ir kultūrine programa šiemet nevyks.

Ledo skulptūros Jelgavoje 2022

Ledo skulptūros bus pastatytos įvairiose miesto vietose: dvi skulptūros stovės Švenčiausiosios Trejybės bažnyčios bokšto kieme ir priešais Ģederto Eliaso Jelgavos istorijos ir meno muziejų, penki ledo objektai bus eksponuojami Pašto saloje, dvi – Jano Čakstės bulvare, po tris skulptūras – Hercogo Jēkabo aikštėje ir Užvaro parke, po vieną – kultūros namuose ir aikštėje už jų, Stacijaso parke ir Ozolskváre.

Šiais metais skulptūras kūrė 11 menininkų, tarp jų – daugelyje tarptautinių ledo skulptūrų festivalių visame pasaulyje pripažinimą pelnęs Kārlis Īle.

Ledo skulpturos Jelgava

Ledo skulptūros atskleis skulptorių interpretaciją apie gyvūnų ir žmonių pasaulių sąveiką. Sausio 31 d. jie pradės kurti penkias dideles skulptūras, o nuo vasario 3 d. – atskirus darbus iš vieno ledo bloko.

Ledo skulptūros bus uždarytos ir apšviestos sutemus. Visuomenė kviečiama apžiūrėti objektus iš dviejų metrų atstumo, jei reikia, naudojant veido skydelį ir laikantis kitų nacionalinių epidemiologinės saugos taisyklių.

Jelgavos kultūros namų 2-ojo aukšto fojė vyks mokyklinių koliažų konkursas „Gyvūnų pasaulis“, kuriame dalyvaus 1-4 klasių moksleiviai iš visos Latvijos mokyklų. Žiuri taip pat įvertins geriausius praėjusių metų konkursui pateiktus darbus ir įtrauks juos į parodą. Parodą bus galima aplankyti pateikus sąveikųjį Covid-19 sertifikatą, įrodantį skiepijimą nuo Covid-19 arba jo perdavimą.

Ledo skulptūrų žemėlapis Jelgavoje

JELGAVA skulpturos zemelapis 2022

Ledo meno objektų kūrimą remia „Husqvarna“ ir Jelgavos miestas bei Kultūros ministerija.

Informuojame, kad šiais metais ledo skulptūrų festivalis neįvyks dėl epidemiologinės situacijos ir pratęstos nepaprastosios padėties.

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Mindaugas Bružas

KAIPKADA.LT naujienų, straipsnių, patarimų autorius. Turite klausimų ar pastabų? Susisiekite: el. p. redakcija@kaipkada.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Taip pat skaitykite
Close
Back to top button