Kita

Juodasis penktadienis (Black Friday) 2021

Juodasis penktadienis (angliškai „Black Friday“) tai metas, kai prasideda didžiausias metų išpardavimas. Mažmenininkai siūlo didžiausias nuolaidas didžiajai daliai savo asortimento, kartais – visoms prekėms. Būtent šią dieną mažos ir didelės parduotuvės organizuoja įvairias akcijas ir didžiausius išpardavimus per visus metus. Juodasis penktadienis jau ne pirmus metus ir Lietuvoje laikomas savotiška kalėdinės prekybos ir kalėdinio dovanų pirkimo bumo pradžia.

Juodasis penktadienis

Juodasis penktadienis (Black Friday)

Pirkėjai su nekantrumu laukia šios dienos, ruošiasi, renkasi mėgstamas prekes, tikrina atsargas. Kartais tai vienintelis būdas gauti norimą prekę ir sutaupyti daug pinigų. Nuolaidos gali siekti iki 90 %. Pardavėjai taip pat taiko akcijas „2 už 1 kainą“, „trečias daiktas dovanojamas“, „antrasis daiktas – nemokamai“.

Juodojo penktadienio esmė – įmonėms parduoti kuo daugiau produktų ar prekių. Jie tai daro kuo labiau mažindami kainas. Pajamos gaunamos daugiausia dėl didelės apyvartos. Be to, sandėliuose nelieka pasenusių prekių ir praėjusio sezono kolekcijų.

Juodojo penktadienio istorija

Iš tikro yra keliolika istorijų apie legendinį „Black Friday“. Manoma, kad pirmoji „juodojo penktadienio“ akcija buvo susijusi su aukso rinkos žlugimu 1869 m. Yra ir kitų versijų, kad jo kilmė siejama su įvairių XIX a. metų biržų krizėmis. Tačiau Frankas Woolworthas dažnai minimas kaip šio išpardavimo įkūrėjas.

Vieną dieną jis tiesiog padėjo prekes ant prekystalio su užrašu „Viskas po 5 centus“ ir pasislėpė už kasos aparato. Per dieną pardavimai išaugo šešis kartus. Vakare „Woolworth“ užtrenkė parduotuvės duris – ir niekada nebegrįžo. Jis atidarė savo nedidelę įmonę, kuri vėliau išaugo į „Woolworth’s“ fiksuotų kainų mažmeninės prekybos tinklą.

Vėliau amerikiečių verslininkai pastebėjo, kad po Padėkos dienos, švenčiamos paskutinį lapkričio ketvirtadienį, padidėja perkamoji galia. Žmonės aktyviai kaupė dovanas Kalėdoms. Siekdami padidinti pajamas, verslininkai nusprendė pasekti „Woolworth“ pavyzdžiu ir pradžiuginti klientus didelėmis nuolaidomis. Taip gimė Juodojo penktadienio išpardavimas, kuris visada prasideda po Padėkos dienos – iškart po vidurnakčio.

Kodėl jis yra „juodas“? Tai jau kita istorija. Padėkos diena Jungtinėse Amerikos Valstijose – ketvirtasis lapkričio ketvirtadienis. Penktadienį po Padėkos dienos kai kurie žmonės neina į darbą, kiti pasiima laisvą dieną, nes gamyklos nedirba ir patiria nuostolių. Populiaraus to meto leidinio žurnalistai stebėjo šią tendenciją. Penktadienį, kuris sutapo su išpardavimo pradžia, jie pavadino juoduoju penktadieniu. Pardavimo diena neturi tikslios datos; ji „susieta“ su lapkričio mėnesio savaitės diena.

Labiausiai perkamos prekės Lietuvoje

  • Elektronika, buitinė technika, kiti prietaisai;
  • Drabužiai ir avalynė;
  • Kosmetika, kvepalai;

Kaip gauti realių nuolaidų?

Daugelis jau girdėjo apie netikras nuolaidas. Kartais iš pardavimo lieka tik pavadinimas. Ypač dažnai taip nutinka Kinijos prekyvietėse. Likus kelioms savaitėms iki pradžios pardavėjai gerokai padidina prekių kainas. „Black Friday“ dieną jie ją smarkiai sumažina, be to, suteikia įvairių kuponų ir vilioja klientus premijomis. Galutinis rezultatas – grįžimas prie ankstesnės kainos, nustatytos prieš mėnesį ar du.

Kaip gauti tikras nuolaidas?

Stebėkite kainas. Kai žmogui tikrai reikia pirkti, jis prisimena kainą iki paskutinio cento. Lengviausias būdas stebėti didelį kiekį prekių – iš anksto įdėti prekes į pirkinių krepšelį ir padaryti nuotrauką (screenshot).
Palyginkite kainas įvairiose internetinėse el. parduotuvėse.

Pirkti internetu. Įprastoje parduotuvėje sunku greitai nusipirkti gerą daiktą už puikią kainą.

Svarbu iš anksto žinoti, kada prasidės išpardavimas, kiek dienų konkrečioje parduotuvėje vyks juodasis penktadienis. Tikrieji daiktai išparduodami per pirmąją pardavimo naktį.

Kada prasideda juodasis penktadienis 2021 metais?

Oficialiai Juodasis penktadienis (Black Friday) prasideda:

2021 m. lapkričio 26 d. 00:00 val.

Žinoma, daugelis fizinių ir el. parduotuvių išpardavimus pradeda ankščiau.

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Mindaugas Bružas

KAIPKADA.LT naujienų, straipsnių, patarimų autorius. Turite klausimų ar pastabų? Susisiekite: el. p. redakcija@kaipkada.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Back to top button