Jūs to tikrai nežinojote: ar saugu naudoti mikrobangų krosnelę?

Mikrobangų krosnelė

Gaminti mikrobangų krosnelėje labai patogu, nes tai paprasta ir neįtikėtinai greita. Tačiau daugelis žmonių mano, kad ji sukuria kenksmingą spinduliuotę ir naikina maiste esančias maistines medžiagas.

Daugelis domisi, ar saugu naudoti mikrobangų krosnelę. Pasirodo, kepimo metu sukuriamoje spinduliuotėje nėra nieko pavojingo.

Ar mikrobangų spinduliuotė gali pakenkti?

Mikrobangų krosnelės sukuria elektromagnetinę spinduliuotę. Mikrobangų krosnelės turi metalinius skydus, kurie neleidžia spinduliuotei ištrūkti.

Kad būtų saugu, pakanka laikyti galvą bent 30 centimetrų atstumu nuo krosnelės. Spinduliuotė greitai mažėja didėjant atstumui.

Taip pat įsitikinkite, kad jūsų mikrobangų krosnelė yra geros būklės. Jei durys prastai užsidaro arba visai neužsidaro, nuneškite jas remontuoti arba pirkite naują mikrobangų krosnelę.

Poveikis maistui

Bet koks gaminimo būdas sumažina maisto maistinę vertę. Pagrindiniai veiksniai, turintys įtakos tam, yra temperatūra, laikas ir metodas.

Kalbant apie mikrobangų krosneles, kepimo laikas joje paprastai būna trumpas, o temperatūra žema. Todėl šis būdas yra saugesnis nei kepimas ir virimas.

Remiantis tyrimais, mikrobangų krosnelė nesumažina maistinės vertės labiau nei kiti gaminimo būdai.

Koks pavojus vis dar egzistuoja?

Plastikiniai indai. Kaitinamas mikrobangų krosnelėje, plastikas išskiria junginius, kurie gali jums pakenkti. Puikus pavyzdys yra bisfenolis-A (BPA), kuris buvo siejamas su tokiomis ligomis kaip vėžys, skydliaukės ligos ir nutukimas.

|Todėl patariame nešildyti maisto mikrobangų krosnelėje plastikiniame inde, nebent jis pažymėtas kaip tam tinkamas.

Išeiti iš mobilios versijos