Ką daryti, jei automobilio durys po nakties užšalo?

Užšalusios automobilio durelės

Jei šaltą rytą atsiduriate priešais automobilį, kurio durys neatsidaro, nenusiminkite. Žinomi patarimai, tokie kaip „pašildykite durų raktą žiebtuvėliu“ šiandien apskritai netinka – daugelyje automobilių raktai nebenaudojami. Be to, užšalti gali ne spynos širdelė, o pats elektroninis mechanizmas. Kondensatas patenka į kabelio pynę ir užšąla, o silpna elektrinė pavara yra bejėgė prieš tokią kliūtį. Juk durys užšąla dažniausiai dėl blogo sandarinimo – taip nutinka dažniausiai.

Ką daryti, jeigu neatsidaro automobilio durelės?

Automobilių su automatiniu užvedimu savininkai, žinoma, bandys užvesti variklį: tegul salonas kažkaip sušils. Tačiau laukti teks ilgai. Be to, ne visi turi tokią galimybę. Tačiau kiekvienas gali pabandyti patekti į saloną per kitas duris: bent vienos durys turėtų atsidaryti.

Kitas galimas variantas – atsiremti į durų išorę, tarsi stumiant jas į vidų. Užšalęs guminis tarpiklis tokiais atvejais šiek tiek susilpnina sukibimą – šis triukas dažnai pasiteisina.

Jei pavyko atidaryti bet kokias duris, išskyrus vairuotojo, tai užvedus variklį, automobilį galima nuvaryti į šiltesnę vietą – pavyzdžiui, į požeminę prekybos centro aikštelę.

Ekstremaliausias būdas, kurio žiemą kartais griebiasi beviltiškas automobilio savininkas, yra virdulys su verdančiu vandeniu. Gal ir pavyks, bet toks pokštas pavojingas. Verdančio vandens lašai paveikti stiklą ir jis gali įskilti. Taip pat galite pažeisti automobilio dažus. O baisiausia būna tada, kai durys neatsidaro ir užšąla užpiltas vanduo.

Apsnigę automobiliai

Sutepkite durų sandariklius

Nereikėtų naudoti populiaraus WD-40: rezultatas bus silpnas – lakus skystis išgaruos po valandos ar dviejų. Taip pat nesvarstome ir tradicinių variantų, tokių kaip ricinos aliejus ar saulėgrąžų aliejus.

Geriausias nestandartinis ir biudžetinis variantas yra batų kempinė, impregnuota bespalviu silikonu. Rezultatas labai geras, kainuoja centus ir patogu tepti. Aišku, kad galite naudoti specialų profesionalų produktą – jis kainuos brangiau, bet tarnaus ilgam.

Apskritai, kol dar neatėjo dideli šalčiai, skirkite automobiliui bent pusvalandį dėmesio, kad vėliau nenukentėtumėte ir nesinervintumėte.

Išeiti iš mobilios versijos