Naujausia “Microsoft” operacinė sistema “Windows 11” pradėta naudoti 2021 m. spalį, tačiau daugelyje kompiuterių trūksta atnaujinimui reikalingos aparatinės įrangos. Ką daryti, jei jūsų kompiuteris nepasirengęs perėjimui? Ar išvis verta atnaujinti?
Kai pasirodė “Windows 11”, ji buvo pristatyta su tam tikrais ribojančiais ir prieštaringai vertinamais reikalavimais. Labiausiai pastebima tai, kad “Microsoft” reikalauja, jog naudotojai būtų prisijungę prie interneto ir turėtų aktyvią “Microsoft” paskyrą, kad galėtų ja naudotis. Vis dėlto, jei jūsų kompiuteris nesuderinamas, yra galimybių ir apėjimo būdų, nors jų sudėtingumas ir rizika skiriasi. Tai gali būti paprasta – prijungti kompiuterį prie interneto arba sudėtinga – rankiniu būdu atnaujinti kompiuteryje esančią aparatinę įrangą.
Turinys
Kokie Windows 11 minimalūs reikalavimai?
Minimalūs “Windows 11” aparatinės įrangos reikalavimai yra šie:
- Procesorius: 1 GHz arba greitesnis, su dviem ar daugiau branduolių; turi būti “Intel 8th gen” / “AMD Zen 2” arba naujesnis
- OPERATYVIOJI ATMINTIS: 4 GB
- 4 GB TALPOS: 64 GB
- Sistemos programinė įranga: Įranga: UEFI, galima saugiai įkrauti
- TPM: Patikimas platformos modulis (TPM), 2.0 versija.
- GPU: Grafikos plokštė: suderinama su “DirectX 12” arba naujesne versija su WDDM 2.0 tvarkykle.
- Tinklas: Tinklas: interneto ryšys ir “Microsoft” paskyra.
Jei nesate tikri, “Microsoft” programa “PC Health Check” patikrins, ar jūsų kompiuteris atitinka būtiniausius “Windows 11” reikalavimus.
Vis tiek galite pabandyti įdiegti
Jei jūsų kompiuteris neatitinka minimalių reikalavimų, “Microsoft” nerekomenduoja diegti “Windows 11”. Bendrovė teigia, kad naujausios operacinės sistemos naudojimas nepakankamai galingame kompiuteryje gali sukelti “suderinamumo problemų”, dėl kurių kompiuteris negalės gauti naujinių, o jei atnaujinimas sugadins aparatinę įrangą, bus panaikinta garantija.
Nepaisant to, “Microsoft” pateikė instrukcijas klientams, norintiems paleisti “Windows 11” kompiuteryje, kuris jos nepalaiko. Taigi, jei norite rizikuoti, galite įdiegti “Windows 11” ir pažiūrėti, ar ji pasiteisins.
Norėdami atnaujinti nepalaikomą kompiuterį, turite sukurti registro raktą, kuris apeis TPM 2.0 ir procesoriaus modelio patikrinimus. Darbas su registro raktais susijęs su tam tikra rizika, todėl prieš bandydami tai daryti įsitikinkite, kad žinote, ką darote. Sukūrę susijusį registro raktą, turėtumėte galėti paleisti “Windows 11” diegimo įrankį ir atnaujinti kompiuterį.
Jei nepaisysite “Microsoft” įspėjimų ir nuspręsite atnaujinti, atidžiai stebėkite, ar nekils problemų. Jums gali pasisekti ir viskas vyks sklandžiai, tačiau jei iškiltų problemų, turite dešimt dienų, per kurias galite grįžti prie “Windows 10” naudodami sistemos atkūrimo įrankį. Eikite į pradžią, nustatymus, sistemos atkūrimą ir grįžkite atgal. Praėjus dešimčiai dienų, “Windows” ištrins atkūrimo failus, kad atlaisvintų vietą diske, ir riedėjimas taps sudėtingesnis.
Atnaujinkite savo kompiuterį
Jei jus kaip nors stabdo operatyviosios atminties trūkumas arba atminties vietos stoka, turite potencialiai paprastą sprendimą. Už mažiau nei 35 EUR galite gauti dvigubai daugiau nei “Windows 11” reikalaujamos minimalios operatyviosios atminties, o pigus išorinis kietasis diskas gali padėti atlaisvinti reikiamą vietą. Operatyvioji atmintis įsikrauna; įsitikinkite, kad naudojate tinkamus kanalus, o įsigyta operatyvioji atmintis yra suderinama su likusia kompiuterio dalimi. Išorinis kietasis diskas gali būti prijungtas per USB jungtį.
Deja, šiuo metu daugumai potencialių “WIndows 11” naudotojų reikalingi atnaujinimai yra sudėtingesni ir brangesni nei naujos operatyviosios atminties diegimas ar išorinio kietojo disko prijungimas. Gera žinia ta, kad gali nereikėti pirkti ir diegti visiškai naujos pagrindinės plokštės. Jums reikia tokios, kurioje būtų TPM 2.0 palaikančio patikimo platformos modulio (Trusted Platform Module, TPM) lustas. Jei kompiuterį įsigijote po 2016 m. liepos 28 d., jame tikriausiai yra suderinama TPM mikroschema.
TPM modulių yra ir jie suderinami su kai kuriomis senesnėmis pagrindinėmis plokštėmis, todėl pasidomėkite tuo prieš išardydami savo įrenginį į gabalus. Jūsų kompiuteryje gali būti suderinamas TPM lustas, kurio neleidote, todėl atlikite šį patikrinimą ir, jei reikia, leiskite savo lustą.
Jums taip pat reikės palyginti naujo procesoriaus. Seniausias procesorius, su kuriuo galite paleisti “Windows 11”, yra 8-osios kartos “Intel” procesorius, pirmą kartą pristatytas 2017 m. rugpjūčio mėn. AMD naudotojams reikia dar naujesnės įrangos – 2019 m. rinkoje pasirodęs “Zen 2” yra seniausias su “Windows 11” suderinamas AMD procesorius.
Procesoriaus diegimas yra viena subtiliausių kompiuterio kūrimo dalių, tačiau mėgėjas tai gali atlikti per mažiau nei 30 minučių. Pagrindinės plokštės ir kiti komponentai paprastai būna tam tikru laipsniu apsaugoti nuo ateities, taigi, jei jūsų procesorius trukdo jums atnaujinti kompiuterį, yra didelė tikimybė, kad galėsite sumontuoti suderinamą procesorių. Nešiojamųjų kompiuterių techninės įrangos atnaujinimas yra sudėtingesnis, o suderinamų dalių asortimentas kur kas siauresnis. Gali tekti šiek tiek lituoti. Tačiau jei pasitikite savimi, nešiojamuosius kompiuterius atnaujinti įmanoma.
Per daug nesijaudinkite
“Microsoft” “Windows 10” išleidžia į pensiją ne anksčiau kaip 2025 m. spalį, todėl “Windows 10” naudotojai dar turi keletą metų, kol galės svarstyti apie naują operacinę sistemą. Kol ji bus išleista į pensiją, “Windows 10” ir toliau bus palaikoma, įskaitant svarbius saugumo atnaujinimus ir klaidų taisymus. Nereikia skubėti atsinaujinti, o po metų ar dvejų jums gali būti net geriau įsigyti naują įrenginį, užuot primetus naują operacinę sistemą senesniame kompiuteryje, kurį šiuo metu turite.
Jei delsite, taip pat yra tikimybė, kad “Microsoft” sumažins “Windows 11” reikalavimus. Praėjusiais metais bendrovė teigė, kad jos reikalavimai “gali keistis atliekant bandymus”, todėl yra tikimybė, kad ji bandys padidinti įrenginių, su kuriais veiks “Windows 11”, skaičių, jei įsisavinimas strigs. Bet kuriuo atveju, nėra jokios priežasties, dėl kurios turėtumėte manyti, kad reikia skubiai atnaujinti. Neskubėkite.