Grožis / StiliusSportas / Sveikata

Ką daryti, jei kraujuoja dantenos?

Daugiau nei trečdalis gyventojų kenčia nuo dantenų kraujavimo. Kuo pavojingas šis simptomas ir ką daryti. Apie tai skaitykite šiame straipsnyje.

Kraujuojančios dantenos – ligos pranašas?

Pirmiausia reikia apsilankyti pas odontologą. Kraujavimo priežastys gali būti labai skirtingos ir rodyti įvairias burnos ir apskritai kūno patologijas.

Dažniausiai pasitaikančios ligos yra gingivitas ir periodontitas (uždegiminė dantenų liga) dėl prastos higienos. Jei taip yra, dantis turėtų profesionaliai išvalyti odontologas ir pradėti rūpintis jų priežiūra namuose. Be to, gydytojas gali nurodyti skalauti antiseptiniais tirpalais, vartoti antibiotikus ir priešuždegiminius vaistus. Kartais dantų šepetėlio pakeitimas gali padėti pašalinti dantenų kraujavimą. Per kietas dantų šepetėlis gali pažeisti jautrius dantenų audinius.

Dantys

Prastos kokybės vainikėliai, nepatogūs išimami dantų protezai ar blogai pritaikyti ortodontiniai aparatai taip pat gali sukelti dantenų kraujavimą. Sprendimas – tinkami dantų protezai ir sąkandį koreguojančių aparatų keitimas.

Kraujavimas iš dantenų gali būti virškinimo trakto, endokrininės ar imuninės sistemos sutrikimų simptomas. Jei dantų priežastis atmesta, gali būti protinga kreiptis į gydytoją specialistą.

Be to, daugelis moterų šią problemą patiria nėštumo metu dėl padidėjusio jautrumo. Taip yra dėl hormoninių pokyčių. Šios problemos galima išvengti tinkamai rūpinantis burnos higiena, valant dantis siūlu ir drėkinant.


Taip pat skaitykite:

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Mindaugas Bružas

KAIPKADA.LT naujienų, straipsnių, patarimų autorius. Turite klausimų ar pastabų? Susisiekite: el. p. redakcija@kaipkada.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Back to top button