Ką daryti su nukritusiais lapais: 4 panaudojimo būdai

Lapų grėbimas

Nukritusių lapų deginimas rudenį laikomas lengviausiu būdu sutvarkyti kiemą, tačiau tai neduoda jokios naudos nei sveikatai, nei aplinkai. Yra ir kitų, ekologiškesnių lapų panaudojimo būdų: jie gali tapti šiltu „pledu“ daugeliui augalų žiemą. Lapai taip pat gali būti naudojami kaip natūrali trąša sodo gėlėms ir kt. Siūlome 4 būdus, kaip panaudoti nukritusius lapus, kurie bus naudingi jūsų sodui.

Paverskite kompostu

Supuvę lapai, sumaišyti su žeme, laikomi geriausia natūralia trąša tiek sodo, tiek kambariniams augalams. Norint paruošti kompostą, reikia sumalti nukritusius lapus ir sudėti į komposto dėžę. Dėžės dugną rekomenduojama padengti storomis šakomis, ant kurių paklojamas durpių arba žemės sluoksnis. Kitas sluoksnis yra susmulkinti lapai ir vėl dirvožemio sluoksnis. Kartkartėmis kompostą reikia palaistyti.

Pagalba gėlėms

Sausais lapais galima uždengti tokius daugiamečius augalus kaip rožės, hortenzijos ar chrizantemos. Toks „lapų pledas“ padės gėlėms išgyventi žiemą, o iki pavasario taps tinkama trąša.

Suformuokite šiltas lysves

Nukritusius lapus reikia sudėti į paruoštą lysvę, po to uždengti susmulkintos žolės sluoksniu ir palaistyti. Pavasario pradžioje nukritusių lapų sluoksnį reikia pabarstyti žemėmis, o šiltnamio lysves uždengti plėvele. Kai žemė sušyla pirmaisiais žiemos saulės spinduliais, jau galima sodinti sodinukus į šiltas lysves.

Sukurkite namus ežiams

Grėbdami lapus palikite nedidelę lapų dalį po tvorele arba atokesniuose sodo kampeliuose, kur auga tik krūmai. Būtent tokiose vietose gyvena ežiai, kurie mėgsta žiemoti šiltuose rudens lapuose.

Išeiti iš mobilios versijos