Ką veikti sode birželio mėnesį: patarimai sodininkams


Ką veikti sode birželio mėn

Atrodytų, kad atėjus vasarai galima pailsėti nuo sodo darbų. Paprastai sodas aktyviausiai tvarkomas pavasarį. Tačiau ir vasarą yra darbų, kuriuos reikia atlikti. Jei pavasarį nespėjote atlikti genėjimo ir pašalinti sausų ar nušalusių šakų, birželis – pats metas tai padaryti. Nes sausos šakos gerai išsiskiria tarp gyvų.

Ką veikti sode birželį?

Galite dauginti krūmus. Jei aviečių krūmas aukštesnis nei 1 m, nupjaukite šakų viršūnes, kad jos išsišakotų, tada rugpjūtį sulauksite gausaus derliaus.

Tuo metu serbentų ir aviečių krūmus galite patręšti mėšlu. 2-3 kg 1 kvadratiniam metrui. Būtent birželio mėnesį ant aviečių gali pasireikšti liga, vadinama pilkuoju puviniu. Prevencijai patariama avietynus ar serbentus pabarstyti medžio pelenais, o lapus – specialiais tirpalais.

Birželio mėnesį kriaušes ir obelis galima purkšti nuo miltligės ir vabzdžių kenkėjų. Laikykitės laistymo taisyklių. Būtent birželį augalams gali trūkti drėgmės. Išpurenkite dirvą ir palaistykite piktžoles. Jei vaismedžiai turi šaknų ūglių, reikia jų atsikratyti.


Mūsų portale paskelbtą informaciją griežtai draudžiama naudoti kitose internetinėse svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar platinti medžiagą bet kokiu kitu pavidalu be sutikimo. Visas turinys, jeigu nėra nurodytas kitas šaltinis, yra portalo nuosavybė.

Parašyti komentarą / išeiti iš AMP versijos