Kaip bulvių vartojimas veikia organizmą?

Keptos bulvės

Bulvės – bene viena populiariausių daržovių tarp lietuvių. Jas galima įvairiai ruošti: kepti, virti, garinti ir kita. Tačiau šių šakniavaisių vartojimas turi savo teigiamų ir neigiamų savybių.

Kaip pasakojo amerikiečių tyrinėtojas Jeffas Chatari, daugelis žmonių mano, kad bulvėse yra daugiausia angliavandenių. Tačiau iš tikrųjų bulvės aprūpina organizmą ne tik angliavandeniais, bet ir kitomis svarbiomis maistinėmis medžiagomis.

Vitaminai ir mineralai bulvėse

Vidutinėje 213 gramų bulvėje su oda yra apie 164 kalorijos ir 4,5 gramo skaidulų, o tai sudaro beveik 20% dienos poreikio kaliui, 46% vitamino C ir 4,4 gramo augalinių baltymų. Be daugybės kitų maistinių medžiagų, ji taip pat yra geras vitamino B6 šaltinis.

Jūsų žarnyno sveikata gali pagerėti

Valgant karštas bulves, jų krakmolas greitai virškinamas į gliukozę, kuri padidina cukraus kiekį kraujyje. Tačiau kai virtoms bulvėms leidžiama atvėsti, jų krakmolas virsta vadinamuoju 3 tipo atspariu krakmolu, kuris veikia ir kaip tirpus pluoštas. Šis krakmolo cukrus, trukdantis virškinimui, nėra absorbuojamas į kraują. Atsparus krakmolas patenka į storąją žarną, kur jį skaido sveikos bakterijos. Tai gali sumažinti riziką susirgti daugeliu ligų, įskaitant uždegimą ar dirgliosios žarnos sindromą ir net gaubtinės žarnos vėžį.

Suvalgę bulvių jausitės sotūs, tai gali padėti numesti svorio

Jei bulvės ruošiamos atsižvelgiant į visas sveikos mitybos taisykles, jos gali būti naudingos metant svorį.

Virtos bulvės gavo 323 balus pagal įprastų maisto produktų sotumo indeksą. Tai daugiau nei kiaušiniuose, pupelėse, kepsniuose ir žuvyje.

Bulvės aliejuje

Turėsite daug energijos sportuoti

Vidutinio dydžio bulvėje gausu maistinių medžiagų ir angliavandenių, suteikiančių organizmui apie 26 gramus sudėtingų angliavandenių, kurie padeda mankštos metu. Vėlgi, atminkite, kad skanių bulvių valgymo nauda atsiranda pasirinkus tinkamas bulves.

Jei valgysite per daug bulvių, tai padidins jūsų svorį

Verta prisiminti, kad bulvės turi daug kalorijų. Nepiktnaudžiaukite. Geriau vengti bulvių, keptų ir virtų dideliame kiekyje aliejaus ar riebalų.

Gali padidėti cukraus kiekis kraujyje

Kiekvieną kartą, kai valgote angliavandenius, cukraus kiekis kraujyje gali padidėti. Padidėjęs cukraus kiekis kraujyje ilgainiui gali sukelti pre-diabetą, atsparumą insulinui ir 2 tipo diabetą. Jei keptos bulvės valgomos reguliariai, kaip ir gruzdintos bulvytės ar traškučiai, jos gali padidinti diabeto, aukšto kraujospūdžio ir širdies ligų riziką.

Bulvės ir kiti angliavandeniai turėtų būti derinami su baltymais, tokiais kaip liesa jautiena, vištiena, žuvis ar kiaušiniai. Baltymai padeda sulėtinti virškinimą ir taip padeda išlyginti cukraus kiekį kraujyje.

Jūsų oda pradės greitai senti, kai valgysite daug keptų bulvių

Nepiktnaudžiaukite gruzdintomis bulvytėmis. Tai vienas prasčiausių bulvių patiekalų, kokį tik galite valgyti. Aukštos temperatūros aliejus, reikalingas bulvėms ir kitiems maisto produktams kepti, gali sudaryti kenksmingus junginius, vadinamus pažangiosios glikacijos galutiniais produktais, kurie kaupiasi organizme senstant.

Tai gali sukelti ląstelių pažeidimą ir uždegimą, kuris pagreitins senėjimo procesą. Uždegiminė odos reakcija pasireiškia matomais odos elastingumo susilpnėjimo požymiais – raukšlėmis, patinimu ir spuogais.

Akivaizdu, kad bulvių mirkymas aliejuje gali būti ne pats sveikiausias būdas jas vartoti. Tačiau jei norite bulvyčių, siūlome palikti odelę ir kepti jas orkaitėje.


Taip pat skaitykite:

Exit mobile version