Net jei reguliariai valote savo namus, tualetą tikriausiai plaunate nepakankamai dažnai, nes jame kaupiasi labai daug kenksmingų bakterijų ir mikrobų. Jei neprisimenate, kada paskutinį kartą valėte tualetą, turėtumėte paskubėti tai padaryti. Tvarka tualete ir vonios kambaryje ne tik padeda pagerinti higieną, bet ir duoda nemažai naudos sveikatai.
Kaip dažnai valyti tualetą?
Galbūt to nesuvokėte, bet švara tualete svarbi ne tik dėl besikaupiančių bakterijų, bet ir dėl žmogaus psichologijos. Laiko praleidimas nešvarioje, netvarkingoje erdvėje gali sukelti stresą ir įtampą.
Kiekvieną kartą nuleidus vandenį tualete, dalelės patenka į orą ir pasklinda po visą patalpą. Jei vonios kambarys apleistas, jame gali kauptis kenksmingos bakterijos, pelėsis ir grybelis, kurie gali sukelti odos, akių ir gerklės dirginimą, – sako ekspertai.
Pasak jų, kruopščiai valyti reikia maždaug kartą per savaitę, tačiau dažnumas priklauso ir nuo tualetu besinaudojančių žmonių skaičiaus. Jei namuose gyvena 3 ir daugiau žmonių, valyti teks dažniau.
Tačiau nepamirškite, kad lengvą valymą reikėtų atlikti dažniau. Bent kartą per dieną nuvalykite klozetą antibakterine servetėle, kad pašalintumėte mikrobus nuo dangčio.
Ir nors tualeto valymas gali atrodyti nelengva užduotis, tai nebus problema, kai išmoksite tai daryti teisingai. Pirmiausia į klozetą turėtumėte įpilti karšto vandens, kad greitai atliktumėte pirminį valymą, tada supilkite klozeto valiklį arba actą ir valgomąją sodą.
Valikliu reikėtų padengti visą klozeto paviršių iki pat sėdynės krašto, o tada palikti maždaug valandai. Nepamirškite išvalyti klozeto išorės – sėdynės, bakelio ir aplink jį esančių grindų plytelių.