Kaip greitai išgydyti slogą?

Greitas slogos gydymas

Sloga yra liga, į kurią dažniausiai ne visi žiūri rimtai. Tačiau svarbu suprasti, kad jei ignoruosite problemą, tai gali sukelti komplikacijų. Pagal statistiką, suaugęs žmogus su sloga praleidžia apie trejus savo gyvenimo metus, o per metus šiuo negalavimu gali susirgti iki 10 kartų. Kaip greitai įveikti slogą?

Kodėl atsiranda sloga?

Šios nemalonios ligos atsiradimo priežastys gali būti įvairios. Tačiau dažniausiai tai pasireiškia po peršalimo, dėl sunkios kūno hipotermijos.

Kiti veiksniai, sukeliantys slogą

  • infekcijų įsiskverbimas – bakterijos ir virusai;
  • kūno sąlytis su alergenais – buitinėmis dulkėmis, tuopų pūkais, gyvūnų plaukais, augalų žiedadulkėmis;
  • hormoniniai sutrikimai.

Kai kuriais atvejais sloga gali atsirasti bronchinės astmos, susijusios su profesijos specifika, fone, taip pat esant rūgšties refliuksui.

Slogos tipai

Diagnozuojama dviem formomis:

  • Ūmus. Vystosi etapais. Pirmiausia pacientas pajunta gleivinės sausumą, tada iš nosies pradeda rodytis išskyros. Iš pradžių jos būna skystos konsistencijos, tačiau ligai progresuojant tirštėja. Jei negydoma, padidėja pūlingos infekcijos rizika.
  • Lėtinis. Išsiskiria ligos stadijų pasikeitimu paūmėjimo ir remisijų forma. Šiai formai būdingas nuolatinis nosies užgulimas, galimi ir atrofiniai bei hipertrofiniai gleivinės pakitimai.

Gydymo metodo pasirinkimas priklauso nuo patologijos tipo ir jos vystymosi stadijos.

Sloga - kaip ją išgydyti

Greitas gydymas: ar tai įmanoma?

Jei atsiranda sloga, rekomenduojama vartoti vaistus, kurie gali pagerinti žmogaus būklę. Geriausia naudoti žolelių pagrindų pagamintus vaistus. Nerekomenduojama naudoti nosies purškalų, kadangi jie išsausina gleivinę, dirginą ją ir gali sukelti sausą kosulį.

Reikia gerti daug skysčių, geriausia žolelių arbatos. Žolelių arbatos geriau nepirkti prekybos centruose, nes ten esančios arbatos (ypač pakeliuose) yra pagamintos iš augalų dulkių. Naudokite birią žolelių arbatą. Jei nerandate kur jos įsigyti, pabandykite paieškoti čia: Googe – natūralios žolelių arbatos

Negydant slogos, ji dažniausiai praeina po 7 dienų, tačiau ją gydant, pasveikti jau galite per 4-5 dienas.


Taip pat skaitykite:

Išeiti iš mobilios versijos