Toliau pateikiame pagrindinius metodus, kurie žymiai pailgins malkų degimo laiką. Vidutiniškai viena vidutinio dydžio malka dega apie 1,5 valandos, tačiau pasitelkus mūsų patarimus šį laiką galima gerokai pailginti. Teisingas ir kruopštus malkų deginimo organizavimas gali gerokai sutaupyti šildymo išlaidų, o namuose užtikrinti komfortą ir šilumą.
Pagrindinės malkų naudojimo taisyklės ir rekomendacijos
- Tinkamas išdėstymas: labai svarbu kruopščiai įdėti malkas į krosnelę. Tiesiog nemeskite jų kaip papuola. Padėkite malkas taip, kad jos būtų kuo arčiau viena kitos. Oro patekimo tarp malkų sumažinimas padeda pailginti degimo laiką. Jei malkos dedamos retai, malkos degs greičiau.
- Piramidės metodas: Malkos turi būti dedamos į krosnelę pagal jų dydį ir svarbą. Pirmiausia sudėkite didelius rąstus, tada ant viršaus pridėkite mažesnius. Ši konstrukcija primena piramidę, kuri prisideda prie efektyvesnio degimo.
- Uždegimas: pradėkite deginti nuo viršutinių smulkių pagaliukų. Tai prisideda prie laipsniško malkų užsidegimo. Taip degindami malkas, pasieksite aukštą temperatūrą, tai greitai sušildys kambarius. Kai liepsna įsidegs, galite įdėti stambesnes malkas.
Svarbu atsižvelgti į tai, kad kiekviena medienos rūšis turi savo ypatybes, susijusias su šilumos išsiskyrimu. Pavyzdžiui, beržas, juodoji pušis ir akacija gerai dega ir atiduoda daug šilumos. Kita vertus, tuopos, drebulės, alksniai ir gluosniai turi mažesnį šilumos išsiskyrimo koeficientą.