Kaip ir kuo laistyti kambarines gėles?


Tinkamas gėlių laistymas yra garantija, kad jūsų žalieji augintiniai džiugins vešliais lapais ir gausiu žydėjimu. Atrodytų, viskas labai paprasta – tereikia nepamiršti „laistyti“ , tačiau toks paprastas procesas turi daug niuansų. Jei nesilaikysite pagrindinių taisyklių, galite lengvai sunaikinti augalą.

Kaip tinkamai laistyti gėles vazonuose?

Pirmiausia reikia atminti, kad laistymo dažnumas ir vandens kiekis priklauso nuo daugelio faktorių: sezono, oro temperatūros, augalo vystymosi fazės, žemės kokybės, vazonų dydžio. Pirkdami augalus būtinai pasidomėkite, kaip dažnai jie mėgsta laistymą.

Teisingu laistymu laikomas tas, kai vanduo sudrėkina visą vazono žemę, o jo perteklius nuteka į dėklą. Per vieną ar dvi valandas dalį vandens sugeria žemė, o vandens perteklių reikia išpilti iš padėklo.

Kaip tinkamai laistyti kambarines gėles žiemą ir vasarą, pavasarį ir rudenį? Čia galioja universali taisyklė: pavasarį ir vasarą augalus reikia laistyti gausiau, rudenį laistyti mažiau, o žiemą laistyti dar rečiau.

Pagrindinės laistymo taisyklės:

Kaip suprasti, kad augalą reikia laistyti?

Norint nustatyti, ar gėlę reikia laistyti, pakanka pirštu įdurti į žemę vazone. Jei pirštas aplimpa žemėmis ir jaučiasi drėgnumas, vandens nereikia. Jei jaučiate sausumą, reikia laistyti.

Taip pat įvertinkite gėlės išvaizdą. Paprastai, kai augalui trūksta drėgmės, lapai pagelsta, tampa vangūs.

Augalų laistymas namuose

Kaip laistyti kambarines gėles, kad jos gerai augtų?

Geriausias laistymo variantas yra minkštas arba vidutinio kietumo vanduo. Chloruotas vanduo iš čiaupo netinka. Jei nėra kitos galimybės, tuomet galima naudoti ir vandenį iš čiaupo, bet jam reikia parą pastovėti atvirame inde.

Kai augalai intensyviai auga, naudinga juos palaistyti šiltu vandeniu. Vandens temperatūra turi būti 5-7°C aukštesnė už oro temperatūrą patalpoje. Laistant šaltu vandeniu, augalų stiebai ir šaknys pūva, gali kristi lapai ir pumpurai.

Kada laistyti gėles?

Kambarinius augalus geriausia laistyti vakare. Faktas yra tas, kad ryte vandens lašeliai, likę ant stiebo ir šaknų pagrindo, gali sustiprinti saulės spindulius. Dėl to gėlė gali nudegti.

Be to, dėl aukštesnės temperatūros ryte vanduo iš substrato greičiau išgaruoja, augalas gali nespėti jo įsisavinti.

Laistant vakare, šaknys geriau pasisavina skystį ir maisto medžiagas.

Žiemą arba jei oras už lango niūrus, laistyti galima ryte. Taip yra dėl to, kad tokiu atveju saulės spinduliai ant gėlės nepatenka, o oras nelabai įšyla.

Kiek kartų per savaitę reikia laistyti gėles?

Vasarą daugumą gėlių reikia gausiau laistyti. Dauguma gėlių rūšių laistoma kartą per dvi ar tris dienas. Žiemą laistymo dažnis turi būti sumažintas.

Rudenį kambarinius augalus reikia laistyti šiek tiek rečiau nei žiemą, bet šiek tiek dažniau nei vasarą. Pavasarį laistymas palaipsniui didinamas.

Išeiti iš AMP versijos