Rinkdamiesi dirbtinę eglutę daugelis nesusimąsto apie tai, kad ji gali būti skirtingos kokybės. Priklausomai nuo to, iš kokių medžiagų pagaminta eglė, ji gali džiuginti arba pakenkti sveikatai.
Turinys
Į ką reikia atkreipti dėmesį renkantis dirbtinę eglutę?
Kaina
Neskubėkite pirkti pigios dirbtinės eglutės. Gerai atrodanti dirbtinė eglutė gali išskirti kenksmingas plastiko medžiagas. Jei jau nusipirkote eglutę, kurios kokybe abejojate, tai galite suprasti galvos svaigimu, galvos skausmais ir pykinimu.
Stabilumas
Jei surinktą eglutę galima pamatyti tik parduotuvės vitrinoje, nedvejokite ir pasistenkite surinkti savo eglutę tiesiog parduotuvėje. Eglė turi būti tvirtai prisitvirtinusi prie stovo, o jos spygliai „iššukavus prieš plauką“ turi grįžti į savo vietą.
Saugumas
Kokybiškos eglutės turi sertifikatą ir yra impregnuotos specialia ugniai atsparia medžiaga.
Medžiaga
Dirbtinės eglės kamienas gali būti atlenkiamas, tada eglutė susilankstys kaip skėtis arba vamzdelio pavidalu, dažnai padalintas į dalis, į kurias įkišamos šakos. Dažniausia šakų medžiaga yra PVC plėvelė. Dirbtinės eglutės ar pušies spygliams gaminti dažnai naudojamas žalias žvejybos valas. Polipropilenas priklauso aukščiausios kokybės klasei. Šie gaminiai turi natūraliausią išvaizdą, tačiau tokios eglutės yra daug brangesnės.
Šiemet vidutinės klasės dirbtinės eglutės prekybos centruose kainuoja nuo 6 iki maždaug 300 eurų. Brangesnių eglučių kainos siekia ir 600-800 eurų.