Automobiliai / Motociklai

Kaip išsirinkti tinkamas žiemines padangas?

Gyvendami šalyje, kurioje vyrauja keturi metų laikai, įprastai keičiam padangas kiekvieną sezoną. Vienos skirtos šiltajam, kitos – šaltajam sezonui. Tačiau yra ir universalių, kurias pasirinkę vairuotojai eksploatuoja jas ištisus metus. Artėjant žiemos sezonui reiktų aptarti padangas, pritaikytas nepastovioms ir ekstremalioms žiemos sąlygoms.

Skirtingi padangų tipai

Vasarinės padangos yra skirtos eksploatuoti šiltuoju metų laiku, nuo balandžio 1-os. Žieminės padangos eksploatuojamos šaltuoju metų laiku, nuo lapkričio 10-os. Universalias padangas galima eksploatuoti visus metus.

Kada laikas įsigyti naujas žiemines padangas?

Teigiama, kad žieminių padangų protektoriaus minimalus eksploatavimui tinkamas gylis yra 3 mm, tačiau ekspertai pataria nelaukti ir padangas keisti šioms nudilus iki 4-5 mm. Taip yra todėl, kad leistinas protektoriaus gylis tėra orientacinė gairė. Tokios padangos jau nebėra pilnavertės, jų savybės gerokai suprastėjusios. Žiemą tai ypač aktualu, nes tenka susidurti su skirtingomis sąlygomis – sniegu, lietumi arba šlapdriba, netgi ledu. Vairavimas tokiomis sąlygomis tampa dar pavojingesnis, jeigu važinėjama ne tik gerai valomomis miesto gatvėmis, bet ir rečiau arba visai nevalomais keliais. Gali dingti sukibimas su ledu ar suplūktu sniegu. 

Ne tik protektoriaus gylis yra svarbu. Reikia atsižvelgti ir į jūsų padangų amžių bei tai, ar ant jų nėra pažeidimų.

Geriau nerizikuoti viliantis, jog turimos padangos galbūt atlaikys dar vieną žiemos sezoną.

Žieminių padangų tipai

Autoservisuose bei specializuotose parduotuvėse jus pasitinka įvairių padangų pasirinkimas. Nuo įvairovės raibsta akyse, todėl galima pasiduoti impulsui ir įsigyti pirmas pasitaikiusias padangas. 

Patartina paskirti tam laiko, ir išsirinkti žiemos sezonui tinkamiausias padangas. 

Turite atsižvelgti į šiuos kriterijus:

  1. Jūsų automobilio ir vairavimo tipas. Gyvenate ir daugiausiai važinėjate miesto gatvėmis, kurios yra asfaltuotos ir dažnai valomos, ar tenka išvykti ir į užmiestį? O gal gyvenate kaimo vietovėje, atokiau, ir jums tenka įveikti dar nenuvalytą kelio ruožą. Važinėjantiems miestuose geriausia rinktis iš kietesnio mišinio pagamintas padangas. O užmiesčio gyventojams tinkamesnės iš minkštesnio mišinio pagamintos padangos.
  2. Jūsų automobilio apkrovimo lygis. Jeigu važiuojate ne tik jūs, bet dar tenka vežti ir krovinius, padangoms tenkantis apkrovimas padidėja. Todėl reikia atkreipti dėmesį į jūsų padangų leistiną apkrovimo lygį. 
  3. Važiavimo greitis. Dažniau važiuojant didelius atstumus, vykstant tarp miestų, ypač automagistrale, tikėtina, kad jums dažnai tenka važiuoti didesniu greičiu, todėl turėtumėte rinktis padangas, pritaikytas jūsų įprastam greičiui. Nepamirškite, kuo stabdymo kelias trumpesnis, tuo saugesni esate.

Dygliuotos padangos

Manoma, kad būtent dygliuotos padangos yra tikrosios žieminės padangos. Jos turi geriausią sukibimo lygį ant ledo, taip pat tinkamiausios užmiesčių gyventojams, nes geriausiai iš padangų sukimba važiuojant suspaustu sniegu ar ledu. Patartina rinktis aukštesnio profilio padangas, kad neatsirastų rizikos sugadinti ratlankių nelygiuose keliuose. Šių padangų minusas yra keliamas triukšmas. Eksploatuojant dygliuotas padangas žymiai prastėja vairavimo komfortas. 

Universalios padangos

Įprastai manoma, kad žymėjimas M + S nurodo universalias, visiems sezonams pritaikytas padangas. Šios raidės iš tiesų reiškia ,,mud + snow’’, t.y., purvas ir sniegas. Taip žymimos ne tik visos žieminės padangos, bet taip pat ir kai kurios vasarinės padangos. Žiemai tinkamos naudoti padangos turi būti žymimos snaigės kalno fone piktograma. 

Iš įvairių padangų pasirinkti tinkamiausias reikia atsižvelgiant į automobilio gamintojo nurodymus (pažymėta lipduke automobilio vidinėje durelių pusėje) bei savo vairavimo įpročius ir sąlygas .

Jei radote klaidą, praneškite mums apie tai pažymėdami tekstą ir paspausdami Ctrl+Enter.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back to top button

Pranešimas apie klaidą

Šis tekstas bus išsiųstas mūsų redaktoriams: