Kaip lietuviai gali sumažinti elektros sąnaudas: energetikos ekspertų patarimai

Kaip taupyti elektros energija biure ir namuose

Jau daugelis iš mūsų susiduria su energijos išteklių taupymu. Nusimato sunki žiema, galimas elektros energijos ir dujų stygius, ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje. Tad, kaip galima sumažinti sąskaitas už elektros energiją?

Ekspertai pataria, kaip taupyti elektros energiją namuose ir darbe

  • Siekiant sumažinti elektros sąnaudas, būtina kaitrines, halogenines lemputes pakeisti į LED lemputes. Energiją taupančios lemputės tarnauja 5 kartus ilgiau, o jų įsigijimo išlaidos atsipirks greičiau nei per metus;
  • Judesio davikliai – idealus variantas taupant elektrą daugiabučių koridoriuose, laiptinėse ir įėjimuose;
  • Išeidami iš kambario turite išjungti šviesą. Taip pat nebūtina elektros prietaisų palikti „miego režimu“. Bendras buitinių elektros prietaisų energijos suvartojimas budėjimo režimu gali siekti 350-400 kWh per metus.
  • Perkant naują buitinę techniką reikėtų atkreipti dėmesį į energijos taupymo klasę. Tai būna pažymėta raidėmis nuo A iki G, kur „А+++“ – labiausiai taupo energiją, „G“ klasė – sunaudoja daugiausia elektros energijos. „A“ arba „A+“ klasės buitinė technika sunaudoja 30–50% mažiau elektros energijos, net lyginant su „B“ klasės prietaisais.
Exit mobile version