Sportas / Sveikata

Kaip normalizuoti miego režimą be raminamųjų ir migdomųjų vaistų?

Miegas yra sudėtingas fiziologinis atsigavimo procesas. Jo trūkumas turi tiesioginės įtakos sveikatai ir išvaizdai. Lėtinis miego trūkumas neleidžia gyventi visaverčio ir aktyvaus gyvenimo. Kartais miego trūksta dėl neatsakingo požiūrio į kasdienę rutiną, o kartais – dėl sutrikusio cirkadinio ritmo.

Cirkadiniai ritmai – tai vidinis organizmo laikrodis, kuris reguliuoja miegą, apetitą ir gebėjimą susikaupti. Jie yra susiję su kankorėžinės liaukos – kankorėžinės liaukos, esančios smegenyse, veikla. Jei sutrinka epifizės darbas, žmogus pradeda patirti miego problemų. Jei sutrinka kankorėžinė liauka, žmogus pradeda patirti miego problemas.

Kodėl nervų sistemai svarbus tinkamas poilsis?

Miego metu organizmas papildo energijos išteklius. Atsipalaiduoja raumenis, organizmas aktyviai atsikrato toksinų, formuojasi imunokompetentinės ląstelės. Miego metu formuojasi ilgalaikė atmintis ir įtvirtinami neseniai įgyti įgūdžiai.

Normalus nakties poilsis turėtų trukti 7-8 valandas, per kurias lėtai ir greitai miegama pakaitomis.

Miego trūkumas dažnai sukelia daug problemų. Dėl to padidėja nerimas, persivalgymas, chroniški galvos skausmai, padidėja jautrumas oro sąlygoms. Žmogus tampa nervingas, irzlus ir nuolat netenka energijos. Norėdami tai ištaisyti, daugelis žmonių vartoja vaistus nuo nemigos arba raminamuosius. Tačiau tai neišsprendžia tikrosios problemos – cirkadinių ritmų ir epifizės sutrikimų.

Ką kankorėžinė liauka daro mūsų organizme?

Normalus miego rezimas

Kankorėžinė liauka palaiko gerą imuninę sistemą, užkirsdama kelią ankstyvam vaikų seksualiniam vystymuisi, tačiau svarbiausia jos funkcija yra melatonino gamyba. Būtent melatoninas yra pagrindinis kasdienio bioritmo reguliatorius. Jis gaminamas tik tamsoje, o tai reiškia, kad kūnas turi galimybę visiškai atsipalaiduoti tik naktį. Nepakankama melatonino gamyba sukelia širdies ir kraujagyslių ligas, pagreitina senėjimo procesus ir skatina svorio augimą.

Kankorėžinė liauka aktyviausiai veikia vaikus, su amžiumi, jos funkcija blogėja, ir tai yra visiškai natūralus procesas. Suaugusieji blogiau prisitaiko prie besikeičiančių klimato sąlygų, atsiranda ir kitų ciklinių procesų sutrikimo požymių. Pavyzdžiui, moterims po 40 metų menstruacinis ciklas tampa nereguliarus, o po 45 metų prasideda priešmenopauzė.

Be to, suaugusieji dažniau patiria nemigą ir atvirkščiai, padidėja mieguistumas. Ryte kūnas išlieka toks pat sulaužytas, žmogui sunku atlikti kasdienes užduotis. Visa tai yra kankorėžinės liaukos pažeidimo požymiai.

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Mindaugas Bružas

KAIPKADA.LT naujienų, straipsnių, patarimų autorius. Turite klausimų ar pastabų? Susisiekite: el. p. redakcija@kaipkada.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Back to top button