Kaip paruošti jurginus žiemai?

Jurginai

Jurginai – tai gėlės, kurios džiugina gausiu žydėjimu iki pirmųjų šalnų. Yra daugybė šių gėlių rūšių, įskaitant: krūmines, paprastas, sferines, dekoratyvines ir daugybę kitų veislių.

Auginti jurginus gana paprasta, jie nėra išrankūs, gražūs, neįprasto aromato. Bet yra tik vienas bet – prieš žiemą juos reikia iškasti ir laikyti šiltesnėje aplinkoje.

Kaip jurginus pasiruošti žiemai?

Jurginai bijo šalčio, todėl žiemai juos reikia iškasti, jei to nepadarysite, gumbai tiesiog sušals žemėje ir kitais metais augalas jūsų nedžiugins. Jurginus reikia iškasti po pirmosios šalnos. Vos pirmasis rudens šaltukas sušaldo jurginus, metas kasti.

Jei šaknis iškasite per anksti, mažai tikėtina, kad jos išsilaikys iki pavasario ir arba numirs, arba per anksti išdygs.

Kaip teisingai iškasti jurginus?

  • Nupjaukite visus augalo ūglius, palikdami 10-15 centimetrų nuo šaknies.
  • Iškaskite jurginus. Augalo gumbai dažniausiai būna dideli, todėl augalą iškaskite iš visų pusių, palikdami apie 30 centimetrų nuo stiebo.
  • Atsargiai supurtykite žemę rankomis. Stenkitės nepažeisti gumbų. Nuplaukite gumbus po tekančiu vandeniu, kad pašalintumėte likusią žemę ir nupjaukite mažas šaknis.
  • Mirkyti rausvame kalio permanganato tirpale 5-7 minutes
  • Sudėkite gumbus į dėžutę ir padėkite į šiltą, sausą, tamsią vietą 2-3 savaitėms, kad „pasentų“.
    Po dviejų savaičių augalą galima išimti ir padalinti peiliu (geriau sterilizuotu). Tai reikėtų daryti kasmet, kad jurginai neišsigimtų. Atskirtus gumbus dėkite pjaunama puse į viršų, kad išdžiūtų, tada panardinkite į kalio permanganato tirpalą ir nusausinkite.
  • Didelį stiebą nupjauname iki galo, nes jis gali pūti. Pjūvį taip pat reikia apibarstyti pelenais arba ištepti žalumynais.

Kaip laikyti?

Gumbai turėtų būti laikomi tik džiovinti, kitaip susidarys puvinys ir augalas žus. Baigę parengiamuosius darbus, sudėkite gumbus į dėžutę ir uždenkite pjuvenomis, tam taip pat tinka pelenai, smėlis ir durpės. Geriausia laikyti nuo 0 iki +5 laipsnių temperatūroje, todėl puikiai tiks rūsiai.

Exit mobile version