Kaip pasikeitė žmogaus ūgis per pastaruosius 2000 metų

Žmogaus ūgis

paskelbė tyrimą, kuriame buvo tiriamas suaugusių vyrų ir moterų ūgis per pastaruosius 2000 metų. Tai parodė stabilų aplinkos poveikį kūno sudėjimui.

Nuo ko priklauso žmogaus ūgis?

Žmogaus augimas priklauso nuo genetikos ir aplinkos veiksnių, tokių vaisiaus , vaikų , ligų poveikis ir aplinkos veiksniai, kurie gali apimti ankstesnes kartas, sąveikos.

Nors genetika gali turėti įtakos žmogaus ūgiui, aplinka, kurioje jis gimė, vaidina svarbų vaidmenį įgyvendinant genetinį augimo potencialą.

Ankstesniuose tyrimuose žmonių ūgis buvo siejamas su aplinkos veiksniais. Žmogaus ūgis dramatiškai sumažėjo perėjus nuo medžiotojų prie žemės ūkio visuomenės. Jei kurdami filmą apie Trojos karą naudotumėte istorinius faktus, tektų samdyti 169 centimetrų ūgio aktorius vyrus. Nuo to laiko žmonių ūgis augo lėtai.

Žmogaus ūgis reikšmingų pokyčių nepatyrė

Naujame tyrime Milano universiteto mokslininkai ištyrė 549 vyrų ir moterų palaikus iš trylikos skirtingų Milano vietų. Kaulai buvo priskirti vienam iš penkių istorinių laikotarpių: Romos era (IV a. po Kr.), ankstyvieji viduramžiai (VI– a. po Kr.), vėlyvieji viduramžiai (XI–XV a. po Kr.), Naujasis (XVI – XVIII a. po Kr.) ir šiuolaikinės eros (XIX – XX a. po Kr.).

Kiekvienoje grupėje buvo įvertinti apie 100 žmonių palaikai. Moterų ūgis svyravo nuo 143,5 iki 177,6 centimetro. Vidutinis skaičius buvo maždaug 157,8 centimetro. Vyrų ūgis svyravo nuo 152,0 iki 195,4 centimetro, vidutiniškai 168,5 centimetro.

Lyginant istorinius laikotarpius, mokslininkai didelių žmonių ūgio pokyčių nenustatė.

Išeiti iš AMP versijos