Kaip rasti “savo” kvepalus: parfumerių patarimai


yra nematomas, bet nepamirštamas ir neprilygstamas mados aksesuaras. Jie praneša apie moters atvykimą ir toliau primena apie ją, kai ji išvyksta”, – sakė Coco Chanel. Tačiau kaip išsirinkti kvepalus ir nesuklysti?

Atsparumas, ilgaamžiškumas, kaina – šie veiksniai, žinoma, yra svarbūs. Tačiau svarbiausia yra tai, ką jauti, kai pasikvėpini, sako parfumeriai. Kvapas yra vienas galingiausių pojūčių, susijęs su atmintimi ir emocijomis, todėl gali turėti įtakos mūsų savijautai.

Pirma, raskite savo kvapų šeimą

Michaelo Edwardso „Fragrance Wheel“ yra viena populiariausių kvepalų klasifikacijų. Jame yra keturios šeimos – gėlių, rytietiškų, medienos ir gaivių kvapų.

Nuspręskite dėl koncentracijos

Pagalvokite, kokio stiprumo, tvarumo ir sodrumo jums reikia – tai yra:

Nepamirškite sluoksnių

Paprastai prekių ženklai nurodo ryškiausias kiekvieno produkto natas. Tai palengvins jūsų užduotį – tereikia prisiminti, kaip veikia skirtingi sluoksniai. Viršutinės natos sukuria pirmąjį įspūdį, bet išgaruoja greičiausiai, vidurinės natos (arba širdies natos) yra kvepalų esmė ir lemia, kokiai šeimai jie priklauso, bazinės natos įtvirtina kvapą ir suteikia jam gilumo bei tvarumo.

Kvapų šeima

Paklauskite žmonių, kokius kvepalus jie naudoja

Ar jums patinka kvepalai, kuriais kvepinasi jūsų draugas ar kolega? Nedvejodami paklauskite, kokie tai kvepalai. Tačiau nereikia bėgti į parduotuvę jų pirkti – verčiau pasinaudokite informacija apie kvepalų šeimą ir natas, kad surastumėte panašių. Galbūt sužinosite, kad jūsų draugas naudoja “masinius” kvepalus – pasinaudokite jais kaip atspirties tašku ieškodami savo firminių kvepalų.

Išnagrinėkite informaciją

Pasak parfumerių, internetas yra puikus šaltinis ieškant “savo” kvepalų. Yra daugybė pasirinkimų pagal natas, prekių ženklus ar įvertinimus, be to, egzistuoja bendruomenės, kuriose žmonės diskutuoja apie kvapus ir lygina juos su kitais – visa tai pravers.

Išbandykite prieš pirkdami

Tikriausiai numanote, kad kvepalų nepakanka užpurkšti ant testerio. Kvepalų pirkimas yra labai sudėtingas ir atsakingas reikalas. Kiekvieną iš jų verta išbandyti, pradedant nuo minimalaus užtepimo – niekas taip nenužudo kvepalų, kaip per didelė dozė. Prieš įsigyjant kvepalus, juos reikėtų kelis kartus pakvėpinti skirtingose situacijose, pavyzdžiui, dieną ir vakare. Kaip tai padaryti? Ekspertai rekomenduoja įsigyti įvairių prekių ženklų siūlomus bandomuosius rinkinius, tai geriausias būdas visapusiškai ištirti kvepalus.

Išplėskite savo “bazę”

Ar radote savo firminį kvapą? Judėkite toliau: ieškokite variacijų skirtingoms situacijoms – pasimatymams ar susitikimams su draugais, karštoms vasaros dienoms ar jaukiems žiemos vakarams.

Išeiti iš AMP versijos