Kaip “sukčiauja” prekybos centrai: gudrybės, dėl kurių išleidžiate daugiau pinigų


Įvairios prekybos centrų gudrybės

Ne paslaptis, kad parduotuvės naudoja įvairias gudrybes, kad pritrauktų pirkėjų ir padidintų pelną. Reklamos specialistai puikiai moka nukreipti vartotojus reikiama linkme. Pateikiama keletą šių gudrybių ir patarimų, kaip nepasiduoti manipuliacijoms.

Kainos

Viena iš labiausiai paplitusių taktikų – šalia mažesnės pardavimo kainos rodyti didesnę pradinę kainą. Tai gali suklaidinti pirkėjus ir priversti juos manyti, kad jie gauna didelę nuolaidą.

Kita dažna gudrybė – naudojant mažą šriftą arba neaiškias nuorodas paslėpti tikrąją prekės vieneto kainą, todėl pirkėjams sunku tiksliai palyginti kainas. Svarbu pasiteirauti apie skirtingų prekės ženklų prekių kainas.

Prekių išdėstymas

Specialistai išdėsto produktus taip, kad paskatintų vartotojus impulsyviai pirkti ir padidintų pardavimus. Tokios būtiniausios prekės kaip pienas ir kiaušiniai paprastai būna pačiame parduotuvės gale, todėl pirkėjai priversti vaikščioti patrauklių maisto produktų pripildytais praėjimais.

Populiariems ir brangiems produktams skirtos lentynos akių lygyje, o pigesnės alternatyvos dažnai išdėstomos žemiau arba aukščiau šios linijos. Todėl reikia sudaryti norimų įsigyti daiktų sąrašą ir jo laikytis, vengiant nereikalingų posūkių dėl patrauklių variantų.

Ryškios pakuotės

Ryškios spalvos, patrauklus dizainas ir viliojantys šūkiai – visa tai patraukia pirkėjo dėmesį ir skatina norą pirkti.

Be to, gamintojai dažnai naudoja didesnio dydžio pakuotes, kad sukurtų geresnės kokybės iliuziją, net jei vieneto kaina yra didesnė. Norint nepasiklysti tokiose gudrybėse, svarbu atidžiai skaityti etiketes, lyginti vieneto kainas ir apsvarstyti, ar tikrai reikia didesnio dydžio pakuotės.

Išeiti iš AMP versijos