Kaip suprasti, ar jums paruošė gerą kavą: pagrindiniai ženklai

Kavos pupelių skrudinimas

Pastaruoju metu kilo tikras kavos bumas. Kavos kultūra vystosi, tačiau net kavos „gurmanai“ ne visada gali aiškiai suprasti, kas negerai su jų kava. Kaip suprasti, ar jums buvo patiekta gera ar bloga kava?

Kaip atskirti gerą kavą nuo blogos?

Yra dvi pagrindinės kavos pupelių rūšys: Arabika ir Robusta. Arabika yra švelnaus sodraus skonio, turi mažiau tiršto kremo ir nedidelį kofeino kiekį. Suteikia kavai būdingos ir malonios rūgštelės. Turi daug eterinių aliejų, pupelės daug reiklesnės auginant, atitinkamai ir brangesnės. O „Robusta“ yra aštraus, mažiau prisotinto skonio, tirštesni kremai, tačiau daug kofeino. Tad arabika suteikia rūgštumo, o robusta – kartumo. Todėl dauguma komercinių espreso mišinių yra arabikos ir robustos mišiniai. Taip pat kiekvienas regionas suteikia tam tikrą skonį kavai.

Kiekvienoje kavoje yra 4 pagrindiniai, visuotinai pripažinti skoniai:

Kava turi tris skrudinimo laipsnius: tamsų, vidutinį ir šviesų. Žemos kokybės pupelės dažniausiai kepamos iki juodos spalvos. Atsiranda kartumas, deginto cukraus skonis, juoda spalva. Atidarius pakuotę, kava „gyvena“ tris mėnesius. Ir tada js praranda savo skonį.

Idealus espresas turi būti malonaus kartumo, tada šiek tiek rūgštumo ir palikti malonų poskonį.

Pagaminti kapučino – visas menas, ir, deja, vietų, kur jums bus paruoštas šis skanus gėrimas, nėra tiek daug. Visada kažkas negerai: nuo kavos atsiskiria sausa putojanti puta, espresas stipriai per kartus ir panašiai. Pienas kapučinui turi būti gerai išplaktas, be burbuliukų. Putos turi būti vienodos konsistencijos ir pakankamai tirštos, kad atlaikytų šaukštą cukraus.

Exit mobile version