Kaip sutaupyti pinigų, kai jų trūksta?

Pradėkite planuoti savo išlaidas, ieškokite nemokamų pramogų analogų ir nesusigundykite nuolaidomis.

Kaip sutaupyti pinigu

Kaip sutaupyti pinigu

Didėjant infliacijai tiek Lietuvoje, tiek visam pasaulyje, kyla degalų, maisto ir kitų prekių kainos. Nusprendėme paruošti jums keletą patarimų, kaip sutaupyti pinigų ir kaip juos tinkamai panaudoti. Tai tikrai varginanti situacija. Todėl turite padvigubinti pastangas kontroliuojant savo pinigus. Būkite sąmoningi, ir tai pasieksite.

Pinigų taupymo patarimai

Pradėkite planuoti biudžetą

Tai gali būti naudinga visiems, bet ypač jei jūsų atlyginimas nėra didelis. Tiksliai matysite, kam išleidžiate pinigus, ir galėsite planuoti, kam norite juos išleisti.

Pasiimkite įprastą užrašų knygelę arba parsisiųskite į telefoną specialią programėlę ir visą mėnesį užsirašykite savo pajamas ir išlaidas. Kadencijos pabaigoje išanalizuokite sukauptą informaciją. Sužinokite, kiek išleidžiate maistui, transportui, pramogoms ir buitiniams pirkiniams. Atsižvelkite į tai, be ko galėtumėte apsieiti, kad sutaupytumėte šiek tiek pinigų. Atitinkamai planuokite kito mėnesio finansus.

Nedelsdami apmokėkite sąskaitas ir skolas

Neatidėliokite paskolų ir sąskaitų už komunalines paslaugas mokėjimo. Galbūt manote, kad gavę atlyginimą iš karto turite daug pinigų ir galite nusipirkti viską, ko norite. Tai apgaulingas jausmas, galintis sukelti skolų. Už pavėluotus mokėjimus skiriamos baudos. Jei jų sukaupsite per kelis mėnesius, galite atsidurti labai sunkioje padėtyje.

Nustatykite, ko esate pasirengę atsisakyti, o ko ne

Sunku visko atsisakyti. Dėl nuolatinių apribojimų gyvenimas tampa apgailėtinas. Esant tokiai būsenai, lengva susigundyti ir nusipirkti ką nors nereikalingo, kad tik atsikratytumėte slegiančių jausmų. Taigi pagalvokite prieš ką nors pirkdami.

Pavyzdžiui, mėgstate plaukioti arba tapyti, ši veikla praskaidrina gyvenimą ir suteikia teigiamos energijos. Neatsisakykite jų. Apskaičiuokite, kiek per mėnesį išleidžiate savo mėgstamiausiam hobiui, ir sutaupykite pinigų kitam hobiui.

Ieškokite nemokamų atitikmenų

Jei turite daug pomėgių, nebūtina visiems jiems skirti pinigų.

Jei mėgstate skaityti, nepirkite knygų, imkite jas iš bibliotekos. Daugelyje jų jau galima rasti elektronines versijas.
Jei užsienio kalbos mokotės savo malonumui, neikite į mokamus kursus. Internete yra daugybė šaltinių, iš kurių galima mokytis savarankiškai: vaizdo įrašų, pratybų, serialų su subtitrais, bendravimo su užsieniečiais paslaugų.
Jei norite sportuoti, nepirkite sporto salės abonemento. Mankštinkitės namuose, bėgiokite parke, ieškokite nemokamų užsiėmimų.

Nepirkite daiktų tik todėl, kad jie pigūs

Tikėtina, kad jie bus prastesnės kokybės ir tarnaus trumpiau. Jei reikia batų ar drabužių, rinkitės kokybiškesnius. Jie kainuos brangiau, bet liks su jumis daug ilgiau.

Galite nusipirkti pigių daiktų mažiems vaikams. Jie greitai auga, todėl nieko nenutiks, jei drabužiai susidėvės vos per kelis mėnesius.

Naudoti daiktai

Jei jums reikia sporto įrangos, vaikiškų baldų ar karnavalinio kostiumo, jums nebūtina pirkti naujo. Skelbimų svetainėse galima rasti gerų daiktų, kurie buvo naudoti tik porą kartų. Kažkas persigalvojo, kažkas kažkam netiko arba tiesiog nepatiko. Nepraleiskite progos sutaupyti pinigų atsisakydami naudotų daiktų.

Atsisakykite parduotuvių prenumeratų

Kiekvienas naujas el. laiškas yra pagundų šaltinis. Pamatę pranešimą apie nuolaidas, reklaminius kodus ir akcijas, norėsite ką nors nusipirkti, net jei jums nieko nereikia. Šių el. laiškų pabaigoje yra prenumeratos atsisakymo nuoroda, spustelėkite ją ir gyvenkite ramiau.


Taip pat skaitykite:

Dalintis:
Exit mobile version