Kaip teisingai skalbti skalbimo mašinoje visų rūšių audinius?

Kaip teisingai skalbti rubus skalbimo masinoje

Kaip teisingai skalbti rubus skalbimo masinoje

Virtuvės rankšluosčius, vonios rankšluosčius ir patalynę skalbkite 60 laipsnių temperatūroje, o baltus daiktus skalbkite atskirai. Skalbiklio kiekis turi atitikti ant pakuotės pateiktus nurodymus.

Drabužių skalbimas skalbyklėje atrodo savaime suprantamas dalykas. Tačiau svarbu ne tik išlaikyti spalvą ir tekstūrą, bet ir pasirinkti tinkamą skalbimo priemonės temperatūrą ir kiekį.

Juk norime, kad daiktai tarnautų kuo ilgiau, ar ne? Pateikiame keletą labai naudingų patarimų.

Kaip teisingai skalbti skalbimo mašinoje?

Skalbimas prasideda nuo drabužių rūšiavimo. Suskirstykite juos į šviesius, spalvotus ir tamsius atspalvius.

Atskirai skalbkite švelnius daiktus – šilką, kašmyrą, vilną – ir daiktus, kurie skalbiami aukštoje temperatūroje, pavyzdžiui, patalynę, vonios ir virtuvės rankšluosčius, staltieses.

Temperatūros diapazonas

Jei skalbiate palaidines ir marškinius, taip pat galite naudoti audinių minkštiklį, kad palengvintumėte lyginimo procesą. Tačiau skalbiant sportinius drabužius nereikia dėti jokių minkštiklių, kad nesugadintumėte audinio tekstūros.

Skalbdami vaikų drabužius nenaudokite minkštiklio, kad nesukeltumėte jiems alergijos.

Pagalves, pliušinius žaislus reikėtų skalbti užvalkaluose arba skalbimo maišeliuose. Skalbkite 30 laipsnių Celsijaus temperatūroje.

Skalbimo miltelių kiekis

Šiuo atveju verta vadovautis aiškiais nurodymais ant pakuotės. Į skalbimo mašiną įpilti daugiau skalbiklio ar minkštiklio nėra geras dalykas. Nuo to rūbai tikrai neišsiplaus švariau.

Milteliai gali neišsiskalauti, bet palikti dryžių ar dėmių.

Kaip pašalinti kavos, vyno, pomidorų pastos ir uogų dėmes

Čia praverčia indų ploviklis. Užpilkite nedidelį kiekį indų ploviklio ant dėmės ir šepetėliu ją pašalinkite. Tada išskalaukite ir įdėkite į skalbimo mašiną pakartotiniam plovimui.

Galite pabandyti pašalinti uogų dėmes iš karto užpildami nedidelį kiekį verdančio vandens ant dėmės. Tada drabužį skalbkite skalbyklėje.

Nepamirškite po kiekvieno skalbimo nusausinti skalbimo mašinos skalbiklio ir minkštiklio skyriaus. Kartą per mėnesį jį išimkite ir kruopščiai išplaukite.

Sausai nuvalykite būgno guminį žiedą ir palikite mašiną atidarytą, kad išdžiūtų.


Taip pat skaitykite:

Dalintis:
Exit mobile version