Kaip valyti tinklelius nuo uodų, kad jų nepažeistumėte?


Tinklelių nuo uodų valymas

Tinkleliai nuo uodų yra puikus būdas apsisaugoti nuo erzinančių kenkėjų. Jie gali būti įvairūs: plisuoti, nuimami, ritininiai, slankiojantys, magnetiniai. Tinklelius nuo uodų reikėtų skalbti ar valyti bent kartą per mėnesį, nes ant tinklelio susikaupia daug nešvarumų. Taip pat sumažėja oro srautas į patalpą. Sužinokite, kokių tipų tinklelių nuo uodų yra ir kaip juos valyti.

Tinklelių nuo uodų tipai

Rėminiai tinkleliai nuo uodų yra labiausiai paplitęs tipas su mažo skersmens skylutėmis, kurie sulaiko vabzdžius, bet leidžia į vidų patekti orui. Juos sudaro aliuminio rėmas, didelis audeklas ir metaliniai kabliukai, kurie užkabinami ant lango.

Stumdomieji tinkleliai primena drabužių spintas. Tai rėmas su audeklu, kuris specialiais prietaisais įrengiamas per visą lango plokštumą.

Plisuotų žaliuzių veikimo principas panašus į roletų, tačiau vietoj ritininio mechanizmo jos sulankstomos į plisuotą struktūrą. Tai leidžia tinklelį atidaryti ir uždaryti išilgai horizontalios ašies. Sulankstytos jos užima nedaug vietos ir pasižymi estetiška išvaizda.

Magnetiniai tinkleliai dažniausiai dedami ant durų. Jie sukurti taip, kad primintų užuolaidas. Audinį sudaro 2 dalys, kurios tvirtinamos šone ir viršuje. Centre tvirtinami išilginiai magnetai.

Kaip valyti tinklelį nuo uodų?

Nuimkite tinklelį nuo lango arba durų. Taip bus lengviau dirbti.

Nuo tinklelio paviršiaus pašalinkite lapus, vabzdžius ar kitas purvo daleles. Jei reikia, galite naudoti dulkių siurblį.

Įmerkite tinklelį į didelį dubenį arba vonią su šiltu muiluotu vandeniu. Minkštu šepetėliu arba kempine išvalykite abi tinklo puses. Nešveiskite per stipriai, nes tai gali pažeisti struktūrą.

Nuplaukite muiluotą vandenį ir leiskite tinkleliui visiškai išdžiūti, o tik po to jį vėl dėkite į vietą. Pastatykite jį tokioje vietoje, kad aplink jį cirkuliuotų oras. Tai padės jam greičiau išdžiūti.

Prieš montuodami tinklelį ant lango ar durų, patikrinkite, ar nėra pažeidimų ar įtrūkimų. Jei reikia, užsandarinkite mažas skylutes arba pakeiskite pažeistą tinklelį.

Išeiti iš AMP versijos