Kaip VPN veikia interneto greitį ir ką galite padaryti?

VPN nemokamai

VPN nemokamai

Noras apsaugoti savo asmeninius duomenis, taip pat atsikratyti nuolatinio stebėjimo tinkle, paskatino vartotojus vis dažniau naudotis virtualaus privataus tinklo (VPN) paslaugomis, kad išlaikytų maksimalų anonimiškumą. Tačiau ne visi vartotojai supranta, kaip veikia VPN ir kaip jis veikia interneto greitį.

Kaip veikia VPN?

VPN paslaugos suteikia vartotojo prisijungimą prie tinklo per sąlyginį tarpininką, kuris yra vienas iš serverių, esančių visame pasaulyje.

Taigi niekas negalės gauti duomenų apie vartotojo veiklą tinkle, nes užklausos bus generuojamos ne per jo programėlę, o per trečiosios šalies serverį. VPN paslaugos taip pat užtikrina duomenų šifravimą.

Tokio tipo ryšius gali naudoti ir užpuolikai, norėdami paslėpti savo veiklą, ir paprasti vartotojai, kurie nenori, kad jų programėlė ar tinklo teikėjas juos šnipinėtų.

Be to, VPN leidžia kovoti su interneto cenzūra, kai šalies valdžia uždraudžia prieigą prie tam tikrų laikmenų ar programų.

Kaip VPN veikia tinklo greitį

Paprastai VPN neturi labai stiprios įtakos tinklo greičiui, bet vis tiek jį sumažina, nes prieigai prie interneto naudoja serverius, kurie gali būti nutolę nuo vartotojo tūkstančius kilometrų. Be to, jei pradinis vartotojo greitis nebuvo didelis, tikėtina, kad įtraukto VPN poveikis yra daug didesnis nei greitajame tinkle.

Be interneto lėtėjimo, padidės ir duomenų suvartojimas.

Kaip sumažinti VPN poveikį tinklo greičiui?

Kad sumažintumėte VPN įtaką interneto greičiui, jums reikia gero interneto paslaugų teikėjo ryšio, tačiau jei VPN naudosite mobiliajame tinkle, greitis gerokai sumažės. Tačiau vis tiek galėsite įprastai peržiūrėti tekstinius pranešimus, tačiau gali kilti problemų įkeliant nuotraukas ir vaizdo įrašus.

Jei turite mokamą VPN paslaugą, kuri leidžia pasirinkti serverius, suraskite tiesioginį serverį, esantį kuo arčiau jūsų vietos. Kuo toliau serveris, tuo mažesnis ryšio greitis.

Kelių serverių naudojimas prieigai prie interneto arba kelių VPN paslaugų vienu metu turės teigiamą poveikį jūsų saugumui, tačiau būkite pasirengę mokėti už tokį ryšio greitį.

Pabandykite pasirinkti serverius, kurių nenaudoja daug žmonių. Kuo populiaresnis serveris, tuo sunkiau bus jį įsilaužti į tinklą, nes jis vienu metu apdoros daug užklausų. Štai kodėl neturėtumėte būti apgauti nemokamomis VPN paslaugomis, kurios visiems savo vartotojams siūlo ribotą serverių skaičių.

Šifravimo lygis taip pat gali turėti įtakos tinklo greičiui. Todėl paprasti vartotojai, kurie tiesiog nori privatumo, neturėtų maksimaliai padidinti šifravimo lygio. Jį galite pakeisti VPN nustatymuose.

Prietaiso prijungimas tiesiogiai prie Ethernet kabelio taip pat gali padėti padidinti greitį. Bet tai, žinoma, nepadės tiems, kurie naudoja išmanųjį telefoną ar planšetinį kompiuterį, kuris jungiasi prie tinklo per „Wi-Fi“, prisijungti prie interneto.

Ar VPN gali pagreitinti internetą?

Tai gali atrodyti keista, tačiau ši parinktis yra visiškai įmanoma, jei jūsų IPT nustatė apribojimus vartotojams. Tokie apribojimai gali būti pastebimi žiūrint vaizdo įrašus internete, kai užuot žaisdami laisvai, turite buferį, taip pat žaidžiant internetinius vaizdo žaidimus.

Tokių apribojimų ženklas yra ir tai, kad tas pats interneto šaltinis skirtingu paros metu jums veikia skirtingai. Bet čia kalbama ne apie pavienius atvejus, o apie kasdienį scenarijų.

Kalbama ne apie srauto greičio ribojimą, o apie tam tikro šaltinio srauto greičio ribojimą, todėl VPN gali padėti apeiti nustatytą greičio ribą.

Exit mobile version