Kas atsitiks, jei miegosite mažiau nei 5 valandas

Geras kokybiskas miegas

Daugelis žmonių praktikuoja greitąjį miegą, kai neturi laiko visiškai atsigauti, todėl nepaiso rekomendacijų dėl sveiko miego trukmės. Kuo rizikuojate, mes jums papasakosime toliau. Kaina už trumpą 5 valandų miego režimą bus didelė. Mokslininkai atliko tyrimus ir tikina, kad pasekmės bus tikrai liūdnos.

Kodėl reikia miegoti bent 5 valandas per parą?

Miegas
Miegas

8000 Didžiosios Britanijos valstybės tarnautojų dalyvavo tyrime apie neigiamą prasto miego poveikį vyresniems nei 50 metų žmonėms. Visi jie nesirgo lėtinėmis ligomis. Eksperimentas truko 25 metus, o kas 4-5 metus dalyviai atliko klausimynus ir medicinines apžiūras.

Paaiškėjo, kad 50 metų žmonės, kurie miegojo mažiau nei 5 valandas, turėjo žymiai didesnę riziką susirgti pavojingomis lėtinėmis ar mirtinomis ligomis. Įdomu tai, kad su kiekvienu paskesniu nugyventu dešimtmečiu didėjo ir procentinio santykio rizika. Į galimų ligų sąrašą buvo įtrauktas diabetas, vėžys, koronarinė širdies liga, insultas, širdies nepakankamumas, lėtinė obstrukcinė plaučių liga, lėtinė inkstų liga, kepenų liga, depresija, demencija, psichikos sutrikimai, Parkinsono liga ir artritas.

Eksperimento metu mokslininkai neatsižvelgė į miego kokybės rodiklius, tačiau pavyko nustatyti, kas lėmė rizikos padidėjimą. Alabamos universiteto medicinos mokslų profesorius Adamas Knowldenas teigia, kad miegas yra visų kūno organų ir sistemų atstatomasis procesas.

Šiuo metu gaminami hormonai, kurie kontroliuoja apetitą, medžiagų apykaitą, lytinį potraukį, kraujospūdį ir širdies ritmą, kūno temperatūrą ir cirkadinį ritmą. Taigi optimalus laikas poilsiui suteikia jūsų organizmui reikiamų resursų sveikai veiklai. Numatytų rekomendacijų pažeidimas visada turės įtakos jūsų sveikatai.

Kaip pagerinti miegą?

  • planuoti miegą: sudaryti nuolatinį tvarkaraštį;
  • vengti ryškios šviesos vakare;
  • prieš miegą venkite kofeino, alkoholio ir persivalgymo.
Išeiti iš mobilios versijos