Veido atpažinimo technologija autentifikavimo sistemose naudojama jau palyginti ilgą laiką. Tačiau “Apple” kūrėjų pastangų dėka ji tapo plačiai naudojama mobiliuosiuose įrenginiuose, net ir biudžetiniame sektoriuje. Kompanijos “Apple” atstovai pabrėžia aukštą “Face ID” technologijos patikimumo lygį, kuris yra visiškai pagrįstas.
Specialistai technologiją tobulina jau daugelį metų, o didelį atpažinimo procentą užtikrina visas jutiklių rinkinys – standartinė kamera, infraraudonųjų spindulių kamera ir specialus infraraudonųjų spindulių projektorius, kuris reikalingas trimačiam veido vaizdui sukurti naudojant taškų rinkinį. Iš surinktų duomenų sudaromas matematinis modelis, kuris saugomas duomenų bazėje ir toliau naudojamas autentiškumui nustatyti.
Paprasčiausias variantas – naudoti įprastą veido nuotrauką (2D modelį) ir specialią atpažinimo programą. Tokią sistemą gali apgauti ir įprasta nuotrauka, be to, atpažinimo teisingumui didelę įtaką daro daugelis išorinių veiksnių (kepurės, akiniai, prastas apšvietimas ir pan.).
“Android” prietaisams kūrėjai visada teikė pirštų atspaudų skaitytuvams pirmenybę. Veido atpažinimo modulis, net jei jis yra, paprastai atlieka pagalbinį vaidmenį. Šiandien mobiliuosiuose prietaisuose naudojami trijų tipų pirštų atspaudų moduliai:
Jutikliai
Darbiniame paviršiuje yra daug mažų plokštelių, kurių kiekviena yra nepriklausomas kondensatorius. Pirštui prisilietus prie plokštelės, plokštelėje pasikeičia krūvis, o jutiklio skiriamosios gebos pakanka piršto atspaudo kopijai sukurti. Reikėtų nepamiršti, kad atpažinimo greitis ir tikslumas priklauso nuo sąnaudų, o skirtumas yra gana didelis (naudojamas skirtingas plokštelių skaičius). Šio tipo moduliai yra pakankamai tikslūs, juos sunku apgauti ir jie yra palyginti nebrangūs.
Optiniai skaitytuvai
Šis modulis pagrįstas įprastiniu nespalvotu fotoaparatu, kuris tiesiog nufotografuoja papiliarinių linijų raštą. Tokie jutikliai yra pigesni, tačiau juos taip pat daug lengviau apgauti.
Ultragarsiniai jutikliai
Šiuo atveju ultragarsas naudojamas trimačiam piršto pagalvėlės vaizdui suformuoti. Tai leidžia dirbti su visiškai trimačiu vaizdu, todėl sunku apeiti autentiškumo nustatymo sistemą. Šio jutiklio kaina yra daug didesnė, todėl jis vis dar naudojamas retai.
Pastarųjų dviejų tipų jutikliai paprastai montuojami už mobiliojo prietaiso ekrano, o įprastas jutiklis reikalauja tiesioginio kontakto su pirštu, todėl jis yra arba ant galinio skydelio, arba ant mygtuko.
Veido nuskaitymo technologija užtikrina didelį atpažinimo patikimumą, tačiau tai taikoma tik “Apple” įgyvendinimui (keli skirtingų tipų jutikliai). Naudojant įprastą asmenukių kamerą ir atitinkamą programinę įrangą, sunku pasiekti priimtiną apsaugos lygį – dažnai sistemą galima apgauti gera nuotrauka. Tokiu atveju net ir nebrangūs pirštų atspaudų moduliai veikia geriau.