Rugsėjo 12 d. “Apple” oficialiai pristatė naująjį “iPhone 15” serijos flagmaną. Visą seriją sudaro keturi modeliai: baziniai “iPhone 15” ir “iPhone 15 Plus” bei aukščiausios klasės “iPhone 15 Pro” ir “iPhone 15 Pro Max”. Pati “Apple” vadina “iPhone 15” ir “iPhone 15 Plus” didžiuliu šuoliu, tačiau iš tiesų jie nedaug skiriasi nuo savo praėjusių metų modelių. O atsižvelgiant į vidutiniškai 200 JAV dolerių skirtumą tarp “iPhone 15” ir “iPhone 15 Pro”, manoma, kad naujasis bazinis flagmanas nėra geriausias pirkinys. O dabar paaiškinsime, kodėl.
Senas ekranas su nauja išpjova
Taigi, vienas pagrindinių naujojo pagrindinio “iPhone 15” skiriamųjų bruožų yra dinamiškos salos išpjovos atsiradimas, kaip ir senesniuose modeliuose. Tačiau ekranas tebėra 6,1 colio “Super Retina XDR OLED” su ta pačia skiriamąja geba ir tradiciniu 60 Hz atnaujinimo dažniu. Apple net nepadidino ekrano raiškos iki 90 Hz, jau nekalbant apie tai, kad “iPhone 15 Pro” ir “iPhone 15 Pro Max” turi daug pažangesnius LTPO OLED ekranus su 120 Hz atnaujinimo dažniu, “Always-On Display” ir siauresniais rėmeliais aplink kraštus.
Praėjusių metų procesorius
Kompanija “Apple” ir toliau pabrėžia skirtumą tarp pagrindinių ir “Pro” modelių “iPhone”. Be to, šiemet neapsiriboja ekranais ir kamerų skaičiumi. Šį kartą “Apple” ir vėl nusprendė pabrėžti senesnių modelių “top-endą” modernesniu procesoriumi – naujausiu “A17 Bionic”, kuris yra pirmasis pasaulyje mobilusis lustas, pagamintas naudojant 3 nm technologinį procesą. Tuo pat metu baziniai “iPhone 15” ir “iPhone 15 Plus” pasitenkina 4 nm “A16 Bionic” mikroschemų rinkiniu, kurį paveldėjo iš praėjusių metų “iPhone 14 Pro” ir “iPhone 14 Pro Max”.
Taip pat turėtume paminėti operatyviosios atminties kiekio skirtumą. iPhone 15 “Pro” versijos turi 8 GB RAM, kuri kartu su naujausiu procesoriumi turės teigiamos įtakos jų našumui, o baziniai modeliai turi 6 GB RAM.
Sutaupytos lėšos fotoaparatams
Kompanija “Apple” ir toliau taupo savo pavyzdinių įrenginių kameroms, nepaisant to, kad šiemet jos pirmą kartą per ilgą laiką buvo iš esmės atnaujintos. Taigi, “iPhone 15” ir “iPhone 15 Plus” dabar taip pat turi 48 megapikselių pagrindinę kamerą, tačiau jos galimybės gerokai prastesnės nei modelių su priešdėliu “Pro”. Galimybė fotografuoti “ProRAW” formatu lieka išskirtinė “iPhone 15 Pro” ir “iPhone 15 Pro Max” funkcija, taip pat papildomas jutiklis su teleobjektyvu optiniam priartinimui.
Taip pat verta paminėti, kad senesniuose modeliuose yra asmenukių kamera su optiniu stabilizavimu, kurios nėra pagrindiniuose flagmanuose.
Lėtesnė C tipo USB jungtis
Visi keturi “iPhone 15” modeliai vietoj firminės “Lightning” jungties gavo C tipo USB jungtį. Tačiau tarp bazinio ir aukščiausios klasės modelių yra skirtumas, ir jis slypi duomenų perdavimo greityje. Pavyzdžiui, “iPhone 15” ir “iPhone 15 Plus” turi USB 2.0 standarto sąsają, kurios duomenų perdavimo sparta siekia 480 Mb/s, o “iPhone 15 Pro” ir “iPhone 15 Pro Max” turi USB 3.0 sąsają, kurios sparta siekia iki 10 Gb/s, t. y. yra daugiau nei 20 kartų spartesnė.
O jei perkant išmanųjį telefoną jums svarbiausias lemiamas veiksnys yra kaina, tuomet turėtumėte rinktis bazinį “iPhone 13”, kuris vis dar parduodamas ir kurio kaina po “iPhone 15” išleidimo sumažėjo iki 599 JAV dolerių. Pasirinkę jį, daug neprarasite, palyginti su naujausiu “iPhone 15”, tačiau sutaupysite 200 JAV dolerių.