Kiek pinigų galite sutaupyti visiškai atjungus televizorių ir jo priedus?

Kiek pinigų galite sutaupyti visiškai atjungus televizorių ir jo priedus

Televizoriai ir visi įvairūs pagalbiniai įrenginiai bei priedai gali sunaudoti ne mažai elektros energijos, todėl mūsų sąskaitos už elektrą padidėja net tada, kai jų nenaudojame. Štai kiek galite sutaupyti juos atjungę.

Televizorius: budėjimo režimas ~10W

Pradėkime nuo paties televizoriaus. Neveikiančio budėjimo režimo televizorių sunaudojama galia labai skiriasi.

Kai kurie modeliai budėjimo režimu vos „gurkšnoja” energiją ir sunaudoja mažiau nei 1 W, o kiti – net 20 W. Galima sakyti, vidutinis elektros suvartojimas yra 10 W.

Kabelinės ir palydovinės televizijos priedai yra gerai žinomi energijos vampyrai. Laimei, nuo 2010-ųjų vidurio padėtis labai pagerėjo.

Kai kurie televizoriaus priedeliai sunaudoja net 25 W, nors dabar yra ir taupesnių modelių su geresniu energijos optimizavimu, kurie sunaudoja 5 W. Galima sakyti, vidutinis elektros suvartojimas yra apie 10 W.

Žaidimų pultai: budėjimo režimo apkrova ~12W

Jei pakoregavote žaidimų konsolės nustatymus, kad naudotumėte energiją tausojančias parinktis, tikėtina, kad prietaisas sunaudos apie 0,5–1 W elektros energijos.

Tačiau jei naudojate bet kurią iš konsolės parinkčių, pvz., „Xbox“ „Instant On“ arba „PlayStation“ „poilsio režimą“, sunaudosite daug daugiau energijos, kad konsolė būtų visada parengta.

Garso įranga: budėjimo apkrova ~25W

Garso įranga labai skiriasi pagal tai, kiek energijos jie naudoja budėjimo režimu. Galbūt turite įrenginį, kuris budėjimo režimu sunaudoja mažiau nei 1 W galios, arba įrenginį, kuriame iš tikrųjų nėra budėjimo režimo ir suvartoja 75 W ar daugiau. Šiam įvertinimui mes laikomės maždaug 25 W.

Televizorius budėjimo režime

Preliminarus elektros sąnaudų įvertinimas

Taigi sudėkime visas šias apskaičiuotas galios apkrovas. Tarkime, kad turite televizorių (10 W), žaidimų konsolę su greito paleidimo režimu (12 W) ir garso įrangą (25 W). Tai bus 47 W bendra budėjimo režimo galia.

Dabar mums tereikia panaudoti paprastą lygtį, kad pamatytume, kiek mums kainuoja 47 W budėjimo režimas išvardintuose prietaisuose.

Turime padauginti vatus iš to laiko, kai įrenginiai „dirba” budėjimo režime, ir padalyti tai iš 1 000, kad vatai būtų konvertuojami į kilovatvalandes (kWh). Vidutiniškai per metus budėjimo režime šie prietaisai praleidžia 8 760 valandų.

(47W * 8760 val.)/1000 = 411,72 kWh

Dabar mums tiesiog reikia padauginti kWh skaičių iš kainos, kurią mūsų elektros tiekėjas taiko už kWh. Tarkime imame 2022 m. gruodžio mėn. garantinio elektros tiekimo kainą Lietuvoje – 0,346 cento už kWh.

411,72 kWh * 0,346 € už kWh = 142,46 € per metus

Per metus mūsų televizoriaus ir prijungtų priedų energijos suvartojimas mūsų pinigines „paplonina” net 142,46 EUR. Tad, ar verta nepatingėti ištraukti kištukus iš kištukinio lizdo? Spręskite patys.

Exit mobile version