Lygintuvas yra beveik kiekvienuose namuose, tačiau ne visi įrenginio savininkai jį naudoja teisingai. Kai kurie žmonės su lygintuvu elgiasi nerūpestingai arba nenaudoja daugelio naudingų jo funkcijų. Surinkome naudingų patarimų ir mažai žinomų faktų apie lyginimą, dėl kurių lyginimas bus efektyvus ir malonus.
Naudingi patarimai ir faktai apie lyginimą
- Vandenį į garų lygintuvą galite pilti tik tada, kai įrenginys atjungtas nuo lizdo. Tai skamba akivaizdžiai, bet ne visi tai žino.
- Vanduo iš garų lygintuvo turi būti išpiltas po lyginimo. Tai prailgins įrangos tarnavimo laiką. Be to, likęs vanduo gali tekėti į lygintuvo padą ir kitą kartą įjungus nudeginti.
- Lyginkite daiktus ne iš kairės į dešinę, o iš viršaus į apačią. Tai išgelbės daiktus nuo tempimo ir deformacijos.
Daugelis žmonių lygina šlapius drabužius, kad greičiau išdžiūtų. Medvilniniai ir lininiai dirbiniai „mėgsta“ šlapią lyginimą, tačiau šlapios patalynės lyginti nederėtų, kitaip ji praras minkštumą. - Vilnonę medžiagą reikia lyginti sausai, bet per drėgną skudurėlį, nes kitaip vilna gali deformuotis ir išsitempti.
- Šilkinius ir velvetus gaminius galima lyginti tik išverstus ir vos šiltu lygintuvu, jei etiketėje nurodyta, kad lyginti leidžiama.
- Kilpinių rankšluosčių geriau visai nelyginti, net jei lyginti leidžiama. Veikiant aukštai temperatūrai, jie gali prarasti savo minkštumą.
- Lyginti galima tik visiškai švarius daiktus. Jei ant audinio yra nors maža dėmelė, ji, veikiama šilumos, prasiskverbs giliau į audinį, todėl dėmę pašalinti bus daug sunkiau.
- Nenaudokite lygintuvo, jei ant jo yra nelygumų ir yra pažeistas laidas. Ir tuo labiau, neturėtumėte bandyti patys užklijuoti laido. Tai dažna gaisrų priežastis.
- Lygintuvuose kurie turi garų funkciją gali susidaryti nuosėdų. Nuosėdas išvalysite actu arba citrinos sultimis.
- Lygintuvą geriau laikyti ne horizontaliai, o vertikalioje padėtyje. Tada jo padas tarnaus daug ilgiau.