Kodėl katėms negalima duoti žuvies ir pieno: nustebsite


Tikriausiai pirmosios katės, kurias prijaukino žmonės, valgė maistą nuo stalo. Nors gamtoje jos maitinosi tik mėsa – jos yra plėšrūnės. Veterinarai sako, kad tiesa yra kažkur per vidurį. Supraskime, ką galima duoti katėms, o ko – kategoriškai negalima.

Kokių produktų negalima duoti katėms?

Prieš sudarydami tinkamą kačių racioną, išsiaiškinkime, kokių produktų negalima duoti katėms – kad jų neteiktumėte ir netyčia nepakenktumėte savo augintiniui.

Taigi, ko nereikėtų duoti katėms:

Tame pačiame sąraše – pienas ir žuvis, jų taip pat nepageidautina duoti katėms. “Kodėl?” – paklausite. Mes jums pasakysime.

Kokį maistą galima duoti katėms

Kodėl katėms negalima žuvies?

Į klausimą: ar katėms galima duoti žuvies, bet kas jums atsakys – žinoma, galima. Joms tai taip patinka! Rūpestingiausi šeimininkai savo numylėtinius žuvimi pasirengę maitinti beveik kasdien. Tiesa: katės labai mėgsta žuvį, tačiau gamtoje jos nevalgo – nemoka jos gaudyti.

Žuvies katėms siūlyti pradėjo žmogus, nes žuvis yra pigesnė už mėsą. Viskas būtų nieko, bet žuvyje yra daug mineralinių medžiagų, dėl kurių išsivysto akmenligė. Be to, šiame produkte gausu helmintų – todėl katėms negalima duoti žalios žuvies (ypač upinės).

Kodėl katėms negalima duoti pieno?

Ne mažiau nei žuvį katės mėgsta pieną. Tiesa, ne visos – yra tokių, kurios jo atsisako, ir šiuo požiūriu jos labai teisios. Yra viena pieno ypatybė: jį virškina tik maži kačiukai. Senstant katėms, kaip ir daugeliui žmonių, jos praranda gebėjimą virškinti laktozę. Ir net nedidelė porcija gali sukelti viduriavimą, pykinimą ar vėmimą – štai kodėl katėms negalima duoti pieno. Ir net jei nėra jokių matomų simptomų, negalime žinoti, kaip kačiukas jaučiasi, nes katės nesiskundžia, jei joms skauda.

Kalbant apie raugintus pieno produktus – ar katės gali valgyti, pavyzdžiui, varškės, kefyro ar grietinės – tik jei jie yra neriebūs ir tik kaip skanėstą.

Kokiomis daržovėmis galima šerti kates ir kuo dar jas maitinti?

Draudimų yra gana daug, tačiau jei nuspręsite savo katę šerti natūraliu maistu, teks gerokai pamąstyti. Mitybos pagrindą turėtų sudaryti baltymai – liesa mėsa, pavyzdžiui, vištiena, jautiena (mėsos rūšis reikėtų kaitalioti).

Iš daržovių katėms galima duoti (nedaug): moliūgo, cukinijos, morkos, agurko, burokėlių, brokolio, kopūsto, baltagūžio kopūsto, taip pat lapinių salotų, špinatų, petražolių, krapų ir salierų. Tas daržoves, kurias paprastai nulupame, reikėtų nuvalyti ir supjaustyti kubeliais. Iš vaisių katei galima duoti tik obuolį – nuluptą ir be sėklų.

Žinoma, su pirktiniu maistu šiek tiek lengviau, tačiau jis gali būti brangesnis, nes veterinarai pataria pirmenybę teikti aukščiausios kokybės ėdalui (angl. Premium Quality) – jis yra kokybiškesnis. Be to, katėms negalima maišyti paruošto maisto (tiek šlapio, tiek sauso) ir natūralaus maisto.

Išeiti iš AMP versijos