Kodėl katės paliečia vandenį letenėlėmis prieš pradėdamos jį gerti?


Katė geria vandenį

Žmonės juos myli, bet mažai kas juos supranta. Jos tokios keistos: pavyzdžiui miega dėžėse… Katėms būdingas tam tikras elgesys, kuris gali suklaidinti jų šeimininkus. Vienas iš įprastų kačių įpročių – įkišti leteną į dubenį su vandeniu. Kodėl katės tai daro?

Per jautrūs ūsai

Anot kačių elgsenos ekspertės Pam Johnson-Bennett, katės turi keletą priežasčių, kodėl kiša letenas į vandenį. Tai susiję su jų ūsų jautrumu. Jei nuleidžia galvą į dubenį, ji rizikuoja, kad ūsai liesis į dubens šonus ar dugną – o katės ūsai yra labai jautrūs. Siekdamos išvengti nemalonumų, jos situaciją įvertina tiesiog naudodami letenėlę kaip šaukštą.

Atsargumas yra kačių kraujyje

Katės nemėgsta gilių dubenėlių. Nuleidusios galvą į dubenį, jos nebegali įsivaizduoti savo aplinkos. Tai reiškia, kad katės gali jaustis pažeidžiamos, ypač namuose, kuriuose yra kelios katės. Jei dubuo yra per arti sienos, tai gali paskatinti jas panaudoti leteną kaip šaukštą.

Kaip padaryti augintinio gyvenimą patogesnį?

Jei jums nepatinka katės įpročiai, galite pabandyti naudoti platų vandens dubenį, kad sumažintumėte diskomfortą, susijusį su ūsais. Jei manote, kad tai gali būti dėl asmeninių katės saugumo priežasčių, pabandykite aplink namus pastatyti kelis dubenėlius su vandeniu. Žinoma, kartais katės tai gali daryti dėl savo malonumo. Joms tiesiog tai gali patikti.

Išeiti iš AMP versijos