Kiniški išmanieji telefonai visada traukė vartotojų dėmesį. Mažos kainos, gera kokybė, ilgaamžiškumas – visa tai yra nemažas “pliusas”. Sutikite, bet būtų neprotinga populiarius prietaisus gaminti nuostolingai.
Technologijų ir plėtros sąnaudos
Ne paslaptis, kad Kinijos bendrovės liūto dalį sutaupo telefonų techninei įrangai. Vietoj kokybiškesnio ir, žinoma, brangesnio “Qualcomm Snapdragon” jos naudoja “MediaTek”. Pagal našumą ji nepralenkia brangių procesorių segmento, tačiau pagal kainą yra gerokai priekyje. Tačiau ar nemanote, kad geriau šiek tiek permokėti ir įsigyti pajėgesnį išmanųjį telefoną? Kaina tikrai viliojanti, bet geriau rinktis “Qualcomm”. Xiaomi”, “Huawei” ir “OnePlus” turi nebrangių išmaniųjų telefonų, paremtų šiuo procesoriumi, ir jie neapsiriboja vienu modeliu – visada yra iš ko rinktis ir ką palyginti.
Tas pats pasakytina ir apie kamerų modulius. Dažniausiai kinai į savo telefonus deda “Sony” kameros jutiklį. Tai galima paaiškinti tuo, kad japonai savo kūrinius “atiduoda” už prieinamą kainą. Kinų telefonų ekranai turi pigias IPS matricas. Apie tokio ekrano kokybę net neverta kalbėti.
Mažos darbo sąnaudos
Viena iš pigumo priežasčių yra pigi darbo jėga. Visi žino, kad kinų darbininkai dirba praktiškai už dyką. Be to, gerai žinomi kinų prekių ženklai savo telefonus gamina tėvynėje. Privalumas tas, kad kinams nereikia išleisti didžiulių pinigų logistikai, todėl visus sutaupytus pinigus jie gali skirti gamybai.
Jokių prekybos ženklų
Kinijos bendrovės nenaudoja prekybinio antkainio papildomam uždarbiui gauti. Visus Azijos šalyje pagamintus produktus galite įsigyti už pradinę gamintojo kainą. Taip nėra populiarių prekių ženklų atveju.
Mažos rinkodaros išlaidos
Tokie verslo “monstrai” kaip “Samsung”, “Apple” ir “Sony” dažnai griebiasi reklamos kampanijų. Kompanija “Apple” savo reklaminę kampaniją rengia jau daugelį metų, todėl neretai pamatysite naujojo “iPhone” reklamą garsių žmonių rankose. Apple kampanija parduoda pati save ir jai nereikia tarpininkų. Kinai nesiima tokių radikalių reklamos metodų, todėl visus pinigus investuoja į gamybos plėtrą.
Perskaitę šį straipsnį tikriausiai pagalvojote, kad neturėtumėte pirkti Kinijos gamintojų telefono, tačiau iš dalies taip nėra. Prieš rinkdamiesi būtinai pažiūrėkite atsiliepimus “YouTube”, susiraskite keletą kitų modelių ir juos palyginkite. Taip pat nepirkite mažai žinomų prekės ženklų telefonų – rizikuojate likti su “plyta”. Atidžiau apžiūrėkite “Xiaomi“, “Meizu”, “Huawei” ir “OnePlus” išmaniuosius telefonus – nusipirkę jų išmanųjį telefoną neliksite apgauti.
Taip pat skaitykite: