Šiuolaikiniai įrenginiai veikia dviejose (o naujausi – net trijose) 2,4 ir 5 GHz juostose. Tokiame maršrutizatoriuje turėsite 2 prisijungimo taškus, o jei vieno iš jų greičio nepakanka, galėsite persijungti į kitą. Pavyzdžiui, 2,4 GHz dažnio Wi-Fi plinta didesniu atstumu, bet bus lėtesnis, nes buitinė technika ir dauguma kaimynų maršrutizatorių veikia tuo pačiu dažniu. O 5 GHz dažnis kur kas laisvesnis, nors jis „netraukia” taip toli.
Ryšio standartai
Ryšio standartai – tai visiems žinomi pavadinimai: „Wi-fi 4“, „Wi-fi 5“ ir „Wi-fi 6“. Kuo didesnis skaičius, tuo galingesnis maršrutizatoriaus įtaisas ir didesnis greitis, kurį jis gali priimti ir platinti.
- Wi-fi 4 (arba 802.11n) – maksimalus greitis iki 150 Mbit/s.
- Wi-fi 5 (arba 802.11ac) – maksimalus greitis iki 6 Gbps.
- Wi-fi 6 (arba 802.11ax) – maksimalus greitis iki 10 Gbps.
Yra ir senesnių standartų, bet jie labai reti. Jei bute bus sumontuotas maršrutizatorius su Wi-fi 4 standartu, jis, kad ir kaip stengtųsi, negalės užtikrinti 500 Mbit/s spartos.
Kuo naujesnis maršrutizatorius, tuo toliau pasiekiamas signalas ir tuo geriau pagauna „Wi-Fi“ net tolimame kambaryje. Visi maršrutizatoriai turi maksimalų aprėpties plotą, todėl naujesni modeliai įveikia vis didesnius atstumus. Štai kodėl kas 2-4 metus reikėtų atsinaujinti maršrutizatorių.