Visi kartais nusiperkame karštų gėrimų išsinešimui vienkartiniuose popieriniuose puodeliuose, kurie atrodo labai patogūs. Dauguma vartotojų yra įsitikinę, kad šie puodeliai pagaminti iš popieriaus, tačiau taip nėra. Ir pasirodo, kad karštų gėrimų gėrimas iš tokių puodelių gali būti pavojingas mūsų sveikatai.
Puodeliai gaminami naudojant popierių su apsaugine polietileno danga, kuri yra atspari vandeniui. Ši danga neleidžia puodeliui suminkštėti ar suirti nuo karštų skysčių.
Tyrimai parodė, kad vos per 15 minučių karštiems skysčiams (pvz., kavai ar arbatai) prisilietus prie tokių popierinių puodelių, į gėrimą patenka iki 25 000 plastiko mikrodalelių. Šiose mikrodalelėse yra įvairių kancerogeninių medžiagų, pavyzdžiui, švino, fenolio, gumos ir formaldehido, kurie, kaip žinome, yra pavojingi sveikatai.
Naudodami jonų chromatografiją mokslininkai nustatė, kad sunkiųjų metalų jonai, tokie kaip paladis, chromas ir kadmis, ir kai kurie pavojingi junginiai iš popierinių puodelių dangos kontakto metu gali patekti į gėrimą. Mokslininkai mano, kad jei žmogus bent tris kartus per dieną vartoja tokios sudėties gėrimus, į jo organizmą gali patekti apie 75 000 sunkiųjų metalų ir kitų sveikatai pavojingų elementų dalelių.
Sistemingas gėrimų su tokiomis taurėmis vartojimas gali sukelti sunkias ligas, sunkias vaikų patologijas, imuninės sistemos pablogėjimą ir net mirtį. Taigi, rinkdamiesi karštų gėrimų stiklines turime būti atsargūs ir sąmoningi.