Kodėl taip svarbu valyti dantis su dantų siūlu?


Dalindami patarimus, apie tinkamą burnos higienos priežiūrą, gydytojai visuomet pamini dantų siūlą. Tačiau ar tikrai būtina jį naudoti kiekvieną dieną? Šiame straipsnyje, Šv. Kristoforo odontologijos klinikos specialistai, atsakys į aktualiausius klausimus, apie dantų siūlo naudojimą.

Kodėl svarbu naudoti dantų siūlą?

Tarpdančių valymas su dantų siūlu yra naudingas, dėl dviejų priežasčių. Pirma, jis padeda išstumti sunkiai pasiekiamose burnos vietose įstrigusius maisto likučius. Taip pat, jis nuo dantų šonų nuvalo apnašas, kurių nepasiekia dantų šepetėlis.

Kas nutiks jeigu nenaudosite dantų siūlo?

Kaip reikia tinkamai valyti?

Jeigu, iš pradžių, valyti dantis su siūlu atrodo sudėtinga užduotis, nesijaudinkite. Naudojant jį kiekvieną dieną, tai taps įpročiu, kuris suteiks daug naudos. Kai kurie pastebi, kad naudojant dantų siūlą pradeda kraujuoti dantenos. Neišsigąskite, nes natūralu, kad dantenos valant tampa jautresnės ir gali net kraujuoti. Tačiau po kelių kartų, jos įpranta. Todėl labai svarbu, pajutus diskomfortą nenutraukti valymo. Galite įsigyti minkštesnį dantų siūlą, kuris skirtas jautresniems dantims.

Kaip tinkamai išvalyti tarpdančius

Kokiu paros metu geriausia yra valyti dantis su siūlu?

Tai nėra svarbu. Jūsų tikslas naudoti dantų siūlą kiekvieną dieną, tačiau tai darysite ryte ar vakare, neturi reikšmės. Nors kai kurie teigia, kad geriausia yra valyti vakare, nes taip yra nuo dantų pašalinami visi per dieną susikaupę maisto likučiai ir nešvarumai.

Taigi, akivaizdu, kad tarpdančių valymas su siūlu yra labai svarbi mūsų rutinos dalis. Tik tinkamai prižiūrėdami dantis galėsite džiaugtis sveika šypsena. Jeigu turite papildomų klausimų, kviečiame rašyti mums adresu info@kristoforoklinika.lt.

Išeiti iš AMP versijos